Romantyk ze Śląska okradł kwiatomat. Dziewczyna chyba nie będzie zadowolona

i

Autor: Policja Śląska Romantyk ze Śląska okradł kwiatomat. Dziewczyna chyba nie będzie zadowolona

Cóż za tupet

Romantyk ze Śląska okradł kwiatomat. Dziewczyna chyba nie będzie zadowolona

40-letni romantyk, bardzo chciał zaimponować ukochanej, dlatego uknuł w głowie plan, który postanowił wcielić w życie. Zamiast kupić kwiaty, wybił szybę w kwiatomacie, skąd ukradł nie jeden, a od razu dwa bukiety. Miał pecha, bo wszystkiemu przyglądał się policjant po służbie.

Policjanci z Cieszyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do znajdującego się w Cieszynie… kwiatomatu. Sprawca wybił w nim szybę i ukradł nie jeden, a dwa bukiety kwiatów o wartości 215 złotych. Sprawca wyrządził szkody, których naprawienie będzie kosztować 800 złotych.

świadkiem całego zdarzenia był policjant bielskiego CBŚP, który miał dzień wolny, ale natychmiast, bez zastanowienia wkroczył do działania. Na miejscu szybko pojawili się również mundurowi z Cieszyna. Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione bukiety.40-latek był pod wpływem alkoholu, a kwiaty ukradł, bo… chciał zarobić na alkohol.

Jak się okazało, sprawca nie po raz pierwszy popełnił przestępstwo przeciwko mieniu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 40-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, kara ta może być zwiększona o połowę.

Kradzież konia w Wejherowie | Kolumna Zygmunta

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki