policja

i

Autor: Pixabay

Młodzi rozbójnicy zatrzymani!

Policja z Katowic ujęła czterech młodych pseudokibiców. Mieli rozboje na koncie

2022-10-06 22:37

Mocni wobec słabszych - tacy byli pseudokibice z Katowic, którzy terroryzowali od jakiegoś czasu małoletnich mieszkańców miasta. Zabierali im gotówkę lub telefony komórkowe. Policja w końcu wpadła na ich trop. Sprawcy mają od 16 do 20 lat.

Pseudokibice z Katowic wymyślili sobie prosty, ale niestety skuteczny sposób zarobku. Postanowili w czwórkę czyhać na małoletnich i okradać ich z czego popadnie. Jeśli pokrzywdzeni mieli gotówkę, zabierali ją. Jeśli nie, brali telefony komórkowe. Bili ich i zastraszali. Policja podaje szczegółowe informacje. - Do przestępstw doszło pomiędzy 30 sierpnia a 6 września. W ten sposób zaatakowali i okradli 7 osób, na kwotę ponad 1,5 tysiąca złotych - informuje KMP w Katowicach. Na szczęście rozbójnicy wpadli już w policyjne macki. Najstarszy z nich, 20-latek został zatrzymany przez policjantów na ulicy w centrum miasta. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Pozostali podejrzani zostali zatrzymani w domu i w szkole. Za rozbój grozi kara do 12 lat wiezienia. Najmłodsi podejrzani mają po 16 lat. Oni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Rozbój na przystanku w Zabrzu
Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE