Policjanci ze Śląska okradali seniorów? Mieli przywłaszczać oszczędności starszych osób

i

Autor: Shutterstock

Będziecie w szoku

Policjanci okradali seniorów? Mieli przywłaszczać ich oszczędności

Policjanci ze Śląska mieli okradać starsze osoby. Afera wyszła na jaw przy okazji innej kradzieży, której dopuścili się również policjanci. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, a także prokuratura. Rozpoczęła się procedura wydalenia tych funkcjonariuszy ze służby – podała śląska policja.

Policjanci z Gliwic okradali seniorów? Wszczęto śledztwo

Policjanci z II komisariatu w Gliwicach mieli okradać starszych mieszkańców woj. śląskiego. Funkcjonariusze mieli to robić metodą „na policjanta”.

Jak informuje Polsat News, sprawa wyszła na jaw, przy okazji innej kradzieży. Miało do niej dojść, gdy policjanci dostarczali rodzinie rzeczy zmarłej w wypadku kobiety. Podczas przekazania bliskim depozytu, mundurowi mieli z niego wyciągnąć pewną kwotę pieniędzy.

Bliscy zmarłej powiadomili przełożonych funkcjonariusz o brakującej sumie w depozycie. Szefostwo zaczęło prześwietlać policjantów z komisariatu II w Gliwicach. Okazało się, że sześciu z nich miało zajmować się okradaniem starszych ludzi ze Śląska na spore sumy.

Rzeczniczka śląskiej policji, Sabina Chyra-Giereś przekazała, że osoby zamieszane w okradanie starszych osób poniosły już konsekwencje.

- Osoby te zostały już zawieszone w czynnościach służbowych. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne i procedurę wydalenia ich ze służby. Nie chcemy, by takie osoby stały na straży prawa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach — powiedziała w rozmowie z portalem Eska Sabina Chyra-Giereś.

Ze względu na dobro śledztwa, policja nie ujawniają szczegółów sprawy.

Kom. Chyra-Gereś podkreśliła, że śledztwo zostało zainicjowane na podstawie ustaleń samej policji - dzięki postawie bezpośredniego przełożonego policjantów i działaniom BSWP. Informacji na temat toczącego się postępowania nie przekazała jak dotychczas gliwicka prokuratura.

Szarpał, uderzył i okradł kobietę, a kamery wszystko nagrały. Krakowska policja pilnie szuka tego mężczyzny

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany