Policjanci ze Sławkowa kradli koks, prokuratura umarza postępowanie

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Policjanci ze Sławkowa kradli koks, prokuratura umarza postępowanie

2023-03-31 12:56

Policjanci ze Sławkowa w styczniu zostali przyłapani przez Straż Ochrony Kolei na kradzieży koksu. Przyjechali po niego nieoznakowanym policyjnym samochodem. Okazuje się, że policjanci wobec których wszczęto postępowanie dyscyplinarne nie odpowiedzą za kradzież. Prokuratura umorzyła to postępowanie.

Policjanci ze Sławkowa kradli koks. Nie będą odpowiadać za kradzież

17 stycznia koło stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza Towarowa około godziny 1:30 w nocy, kamera fotopułapki zarejestrowała, jak dwóch policjantów którzy kradli z nasypu dwa worki koksu. Koks w workach pakowali do nieoznakowanego radiowozu. Na gorącym uczynku zostali przyłapani przez Straż Ochrony Kolei.

Dąbrowska prokuratura wszczęła śledztwo i jednocześnie złożyła wniosek o wyłączenie z tej sprawy. Śledztwo przejęła prokuratura w Sosnowcu.

Teraz Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe poinformowała o umorzeniu śledztwa w sprawie kradzieży.

- Ta sprawa została umorzona z uwagi na to, że wartość skradzionego węgla nie przekracza 500 zł – tzn. czyn stanowi wykroczenie, a nie przestępstwo - przekazał prokurator Marcin Stolpa z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe. Tym samym potwierdził informacje przekazaną przez RMF24.

- Wniosek o ukaranie policjantów za wykroczenie prokuratura wyśle po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu – dodał prokurator.

"Nie ma miejsca w naszych szeregach dla takich osób"

Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, prokurator zlecił czynności Biuru Spraw Wewnętrznych Śląskiej Policji w Katowicach. Policjanci zostali zawieszeni w pracy na pół roku. Zostało też wszczęte wobec nich postępowanie dyscyplinarne. Już wówczas na gorąco  komisarz Magdalena Żubertowska, z zespołu prasowego śląskiej policji, przekazała, że jeśli potwierdzi się, że doszło do złamania prawa, wówczas nie będzie miejsca dla takich osób w szeregach policjantów ze śląskiego garnizonu.

Teraz, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie, jeden z policjantów został wydalony z policji, wobec drugiego wciąż toczy się postępowanie.

Sonda
Czy wszystkie interwencje policjantów powinny być nagrywane?
Groza w Krakowie. Przystawił kobiecie pistolet do głowy! W policjanta rzucił nożem