W środę rząd ogłosi WAŻNE decyzje! Co z maseczkami? Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI]

2020-05-26 23:00 Bartosz Wojsa, Sylwia Sitka-Czerniak, Michał Michalak, Sebastian Chrostowski, Tomasz Majta, Amadeusz Calik, Rafał Strzelec
Koronawirus w Polsce: Kolejny wzrost liczby zakażonych
Autor: archiwum se.pl

Koronawirus w Polsce. Śledź relację na żywo i bądź na bieżąco! Trwa kolejny dzień walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych zbliża się do 22 tysięcy, a z powodu COVID-19 zmarło już ponad tysiąc osób. Najtrudniejsza sytuacja niezmiennie panuje w województwie śląskim. Sprawdź najnowsze informacje w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie w RELACJI NA ŻYWO w Super Expressie.

Koronawirus w Polsce: RELACJA NA ŻYWO Tu znajdziesz najnowsze dane i informacje z całego świata

Pomimo upływu czasu, koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o setkach nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Mimo znoszenia wielu obostrzeń, otwarcia lokali gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, czy obniżenia limitu wiernych na mszach, minister zdrowia Łukasz Szumowski wciąż apeluje o ostrożność, w tym utrzymywanie dystansu.

Minister Szumowski przedstawił bardzo ważne prognozy, które nie pozostawiają złudzeń w sprawie epidemii koronawirusa. Co dokładnie powiedział szef resortu zdrowia? Szumowski zapowiedział też, że w kolejnych dniach zdjęte zostaną obostrzenia dot. zasłaniania ust i nosa - w których regionach i od kiedy - dowiemy się już w tym tygodniu. Początkowo rząd zapowiadał, że termin zniesienia kolejnych obostrzeń będzie znany 26 maja. Rzecznik rządu Piotr Müller we wtorek poinformował o korekcie tego terminu. Mateusz Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń z powodu koronawirusa w środę rano.

Do tej pory w Polsce wykryto 21 867 zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Aż 1 013 osób zmarło z powodu COVID-19. Najgorzej wygląda obecnie sytuacja koronawirusa na Śląsku, gdzie zakażonych jest prawie 7 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie. W tym artykule przekazujemy najnowsze dane dotyczące pandemii.

Koronawirus w Polsce. Bądź na bieżąco! [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje o koronawirusie w Polsce i epidemii w województwie śląskim - wszystkie aktualizacje w jednym miejscu!

23:00 To koniec na dziś

Dziękujemy za uwagę!

22:54 Senacka komisja zdrowia o działaniach podjętych w związku z epidemią

Senatorowie w trakcie posiedzenia komisji zdrowia we wtorek zapoznali się z informacją Ministerstwa Zdrowia dotyczącą działań podjętych w związku z walką z epidemią. Część senatorów zarzucała, że decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń w życiu gospodarczym i społecznym są sprzeczne i nielogiczne, a dane dotyczące zachorowań i zgonów zaniżone.

22:43 NFZ sfinansuje badania na SARS-CoV-2 studentom kierunków medycznych

Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 studentom kierunków medycznych, którzy będą mieć kontakt z pacjentami w ramach zajęć praktycznych na uczelniach.

NFZ poinformował we wtorek, że z bezpłatnych, finansowanych przez Fundusz, testów na obecność koronawirusa mogą skorzystać studenci kierunków medycznych między innymi medycyny, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego czy fizjoterapii, którzy w trakcie kształcenia odbywają zajęcia kliniczne w podmiotach leczniczych.

22:31 MZ: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

22:15 Schreiber: w środę decyzja także w sprawie kin i teatrów

W środę zostaną przedstawione decyzje także o ewentualnym otwarciu kin i teatrów - poinformował we wtorek w Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Podkreślił, że datę ewentualnego otwarcia przedstawi premier Mateusz Morawiecki. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w środę rano premier Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odnosząc się w poniedziałek do spodziewanego kolejnego etapu znoszenia obostrzeń, powiedział, że sądzi, iż zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach. Szef MZ dodał wówczas, że są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać. Poinformował też wtedy, że wraz z zakomunikowaniem decyzji ws. maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

22:05 Francja: 73 nowe ofiary śmiertelne koronawirusa, 276 zakażeń

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa we Francji wzrosła w ciągu ostatniej doby o 73 i wynosi w sumie 28 530. Zdiagnozowano 276 nowych przypadków koronawirusa, od początku epidemii zakażonych zostało 145 555 osób - poinformował we wtorek w komunikacie resort zdrowia.

21:42 Maseczki są niebezpieczne dla dzieci! Na to uważaj szczególnie

Dzieci do drugiego roku życia nie powinny używać masek ochronnych. Dlaczego? Utrudniają oddychanie i mogą grozić nawet udławieniem się.

Czytaj więcej TUTAJ!

21:30 Hiszpania - chaos w danych o zgonach na Covid-19

W Hiszpanii od poniedziałku panuje chaos w związku z danymi, dotyczącymi ofiar epidemii koronawirusa, przekazywanymi przez resort zdrowia. Po niewyjaśnionym obniżeniu liczby zmarłych w poniedziałek, we wtorek ministerstwo zdrowia znacząco podwyższyło statystykę zgonów.
We wtorkowym komunikacie hiszpańskie służby sanitarne podały, że dotychczas w kraju tym zmarło wskutek infekcji SARS-CoV-2 27117 osób.

Podczas poprzedniej doby resort szacował łączną liczbę zgonów na 26834, co oznaczałoby, że podczas ostatnich 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 283. Dziennik "El Mundo", powątpiewając w precyzję ministerstwa zdrowia, nazywa prowadzone przez nie kalkulacje "nieustającym tańcem cyfr". Przypomina, że w poniedziałek resort niespodziewanie i bez wytłumaczenia obniżył liczbę podawanych zgonów o 1918.

21:15 Koronawirus w Polsce. Nowe mandaty w związku z epidemią. Za co?

Policja w związku z trwającą obecnie epidemią koronawirusa ma szereg dodatkowych zadań - może np. skierować wniosek do sądu i sanepidu o ukaranie osoby, która łamie kwarantannę. Nagminnie przyznaje mandaty za łamanie zasad bezpieczeństwa - brak maseczki czy nietrzymanie zasad dystansu społecznego. Okazuje się, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić nowe mandaty w związku z epidemią.[SZCZEGÓŁY]

20:50 Izrael: potencjalny lek na koronawirusa w fazie testów

Izraelscy naukowcy odkryli, że pochodne leków stosowanych w leczeniu rzadkiej choroby Gauchera ograniczają namnażanie wirusa SARS-CoV-2 - podała we wtorek telewizja Keszet 12, nazywając to "przełomem w walce z koronawirusem". Ich skuteczność testowana będzie na zwierzętach.

20:32 Nowe mandaty w związku z epidemią

Jak podaje RMF FM Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić nowe mandaty do taryfikatora. Za "naruszenie obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości lub niestosowanie się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy" będzie można dostać 100 złotych kary.

20:25 Gdzie są aktywne przypadki koronawirusa na Podkarpaciu? Lista powiatów 

Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce, a jak to jest na Podkarpaciu? W których powiatach są aktywne przypadki koronawirusa? Przykładowo, w Rzeszowie nie ma aktywnych przypadków. Zobaczcie dane.

20:10 Epidemia koronawirusa we Włoszech - najniższa liczba zgonów od marca: 78 jednego dnia

We Włoszech ostatniej doby zmarło 78 osób zakażonych koronawirusem, co jest najniższą liczbą zgonów od 2 marca. Stwierdzono prawie 400 nowych przypadków infekcji - podała we wtorek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 32955.

Obecnie liczba chorych, zakażonych wirusem, wynosi ponad 52 tys. i spadła w ciągu dnia o około 2300. 44,5 tys. osób przebywa w domowej izolacji.

19:58 Ilu jest teraz zakażonych koronawirusem w Rzeszowie i na Podkarpaciu? Aktywne przypadki 

Codziennie informujemy o kolejnych przypadkach koronawirusa. Ostatnimi czasy na Podkarpaciu mamy coraz mniej nowych przypadków, są też dni i to nierzadko, kiedy nie ma nowych przypadków w naszym regionie. Ile więc faktycznie jest aktywnych przypadków, osób zakażonych COVID-19 na Podkarpaciu?

19:40 Bilans koronawirusa we wtorek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek w ciągu całego dnia o 445 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 274 na Śląsku. Resort podał, że zmarło kolejne 17 osób. Liczba zgonów z powodu COVID-19 wynosi 1024. Zakażenie potwierdzono dotąd u 22 tys. 74 osób.

19:21 Pediatrzy: maski ochronne zbyt niebezpieczne dla dzieci do 2. roku życia

Dzieci do drugiego roku życia nie powinny używać masek ochronnych, gdyż są one dla nich zbyt niebezpieczne. Mogą utrudniać oddychanie i grożą nawet zadławieniem – ostrzegają japońscy pediatrzy.

Według Reutersa, Japońskie Towarzystwo Pediatryczne wystosowało natychmiastowy apel po tym, jak zauważono, że maski ochronne są zakładane nawet małym dzieciom. Nie należy tego robić – twierdzą specjaliści – gdyż dzieci do drugiego roku życia mają jeszcze zbyt wąskie drogi oddechowe. Maska ochronna może utrudnić im oddychanie, a nawet doprowadzić do zadławienia – ostrzegają.

19:03 KE: 1,5 mln maseczek niezdatnych do użytku zostanie zniszczonych

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

17 państw UE i Wielka Brytania w ramach unijnego mechanizmu wsparcia otrzymało 1,5 mln maseczek medycznych, które miały chronić pracowników służby zdrowia przed koronawirusem. Najwięcej - 616 tys. - przydzielono Polsce. Wątpliwości co do ich jakości po ich dostarczeniu zgłosiła najpierw Polska, a po niej także Belgia i Holandia.

18:50 Uniwersytet Hopkinsa: ponad 5,5 mln zakażeń koronawirusem na świecie

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła we wtorek 5,5 mln. Najwięcej infekcji jest w Stanach Zjednoczonych - ponad 1,6 mln. Zmarło ponad 340 tys. osób.

18:38 Koronawirus na Śląsku. Nowe przypadki. Zaraza dopadła nawet roczne dziecko! [RAPORT, MAPA]

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia we wtorek 26 maja podało nowe informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Jak czytamy, mamy 209 nowych przypadków, z czego 86 w województwi śląskim. Kim są zakażeni? Sprawdź szczegółowe dane.

18:26 Podkarpackie bez nowych przypadków koronawirusa, 2 osoby wyzdrowiały! [RAPORT]

We wtorek po godz. 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 209 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 11 osób. Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków COVID-19.

Czytaj szczegóły.

18:11 Koronawirus w Opolu i na Opolszczyźnie

We wtorek (26 maja) do 18.00 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sumie 3 nowe przypadki zakażenia w porannym raporcie. W raporcie popołudniowym nie ma już nowych przypadków, ale zmarły dwie kolejne osoby. W sumie w regionie zmarło już 47 osób zakażonych SARS-COV-2, a od początku epidemii zachorowały 602 osoby.

Czytaj więcej TUTAJ.

18:01 Koronawirus. Kolejne ofiary COVID-19 w Radomiu i regionie radomskim

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Tym samym liczba chorych wzrosła do 22 074. Niestety resort zdrowia przekazał także przykre wiadomości - zmarły aż 11 kolejnych osób!

Szczegółowe dane z Radomia i okolic - TUTAJ.

17:57 Inspekcja sanitarna przekazała fatalne dane o koronawirusie na Dolnym Śląsku

We wtorek, 26 maja w popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych zakażeniach i zgonach z powodu koronawirusa w Polsce. Niestety, informacje dotyczące Dolnego Śląska są fatalne - przybyło sporo nowych chorych na COVID-19, zmarły też trzy kolejne osoby.

Więcej szczegółów w naszym tekście.

17:53 Przyrost zakażeń w Wielkopolsce! W Poznaniu zmarła kobieta zakażona koronawirusem

We wtorek po godz. 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 209 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 11 osób. W Wielkopolsce badaniami potwierdzono kolejne 5 przypadków koronawirusa, zmarła kobieta w Poznaniu.

Szczegóły: TUTAJ

17:46 Koronawirus na Śląsku. Kolejne ofiary zarazy. Prawie 90 zakażeń w regionie

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia we wtorek 26 maja podało nowe informacje dotyczące zakażania koronawirusem w Polsce. Ile jest nowych przypadków w Polsce? Jak wygląda skala epidemii w województwie śląskim? Sprawdź szczegóły w najnowszym raporcie.

17:32 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Mamy 209 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

 • śląskiego (87),
 • mazowieckiego (76),
 • łódzkiego (22),
 • dolnośląskiego (6),
 • wielkopolskiego (5),
 • podlaskiego (5),
 • zachodniopomorskiego (4),
 • lubuskiego (3),
 • pomorskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-K Nysa, 88-K Bolesławiec, 88-M Wałbrzych, 79-K Wrocław, 73-M Kędzierzyn-Koźle, 88-K Poznań, 81-K Racibórz, 66-M Racibórz, 60-K Radom, 92-K Kozienice, 83-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące - podaje ministerstwo.

- Ze względu na zdublowane 2 przypadki zakażeń w woj. podlaskim – odejmujemy je z wykazu - dodają przedstawiciele MZ.

Liczba zakażonych koronawirusem: 22 074/1 024 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:22 Japonia: fawipirawir nie będzie w maju zatwierdzony do leczenia Covid-19

- Lek na grypę fawipirawir (Avigan) nie zostanie w maju zatwierdzony w Japonii do leczenia Covid-19, na co liczyły władze, ponieważ wstępne badania nie wykazały w wyraźny sposób jego skuteczności – poinformował we wtorek japoński minister zdrowia Katsunobu Kato.

17:10 Jeden z dwóch w całej Polsce! Niedaleko Płocka powstanie darmowy punkt do testów na koronawirusa!

Jak informuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, będą mogli z niego skorzystać za darmo pracownicy sezonowi w rolnictwie. Punkt powstanie niedaleko Płocka, bo w Czerwińsku nad Wisłą, a drugi zostanie zlokalizowany w Grójcu niedaleko Warszawy. Badania na koronawirusa będą wykonywane metodą TEST&GO, a za działanie punktów odpowiadają Wojska Obrony Terytorialnej. [SZCZEGÓŁY]

16:48 WHO wstrzymuje badania nad hydroksychlorochiną w leczeniu COVID-19

W obawie przed zbyt poważnymi powikłaniami Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wstrzymuje na razie badania kliniczne z użyciem leku przeciwmalarycznego hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19. Istnieją obawy, że preparat ten może zwiększać ryzyko zgonu pacjentów.
Pojawiają się coraz większe są wątpliwości, czy hydroksychlorochina może być przydatna w leczeniu chorych z COVID-19. Takie nadzieje pojawiły się na początku pandemii w Europie Zachodniej. Zwolennikiem tego leku jest prezydent USA Donald Trump, który przyznał, że zażywa go profilaktycznie. Jednak najnowsze badania nie potwierdzają tego optymizmu - informuje PAP.

16:34 Pediatrzy: maski ochronne zbyt niebezpieczne dla dzieci do 2. roku życia

zieci do drugiego roku życia nie powinny używać masek ochronnych, gdyż są one dla nich zbyt niebezpieczne. Mogą utrudniać oddychanie i grożą nawet zadławieniem – ostrzegają japońscy pediatrzy.
Według Reutersa, Japońskie Towarzystwo Pediatryczne wystosowało natychmiastowy apel po tym, jak zauważono, że maski ochronne są zakładane nawet małym dzieciom. Nie należy tego robić – twierdzą specjaliści – gdyż dzieci do drugiego roku życia mają jeszcze zbyt wąskie drogi oddechowe. Maska ochronna może utrudnić im oddychanie, a nawet doprowadzić do zadławienia – ostrzegają. Zdaniem japońskich specjalistów, noszenie masek ochronnych u małych dzieci zwiększa ryzyko udaru cieplnego (słonecznego), do którego doprowadza przegrzanie organizmu. Może też dojść do niepotrzebnego obciążenia pracy serca. „Przestańmy używać maski ochronne u dzieci do drugiego roku życia” – apelują japońscy pediatrzy - podaje PAP.

16:15 Czy województwo kujawsko-pomorskie będzie zwolnione z noszenia maseczek?

We wtorek (26.05.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie, od początku epidemii, 594 zakażenia. Liczba ozdrowieńców wzrosła do 434 osób. Zmarło 46 osób. Czy mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek? Przeczytaj TUTAJ.

16:00 Belgia: Będzie aplikacja do ŚLEDZENIA zakażonych?

Na początku lipca władze Belgii chcą wdrożyć aplikację, która umożliwiałaby śledzenie rozwoju pandemii - informuje telewizja VRT. Ma to pozwolić na identyfikację osób, które miały kontakt z zakażonym i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa  - podaje PAP.

15:51 Andrea Bocelli wygrał z koronawirusem!

Słynny włoski tenor przyznał, że był zakażony koronawirusem. Śpiewak jest już zdrowy, a po wyleczeniu oddał swoje osocze, które pomoże w walce z chorobą innym ludziom. Jak dodał, na COVID-19 zachorowała również jego żona oraz dwoje dzieci. Cała rodzina pokonała infekcję - informują lokalne media z Pizy.

15:45 Odmrożenie gospodarki? Decyzja dopiero W ŚRODĘ!

- Jutro rano premier Mateusz Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusem - poinformował rządu Piotr Müller. Wcześniej rząd zapowiadał, że konkretny termin będzie podany jeszcze we wtorek.

15:31 Koronawirus w odwrocie? Coraz lepsza sytuacja w Azji!

Spada liczba nowych zakażeń koronawirusem w najbardziej dotkniętych pandemią w regionie Azji Płd.-Wsch. Singapurze i Indonezji, w której od wtorku przestrzegania zasad bezpieczeństwa pilnują setki tysięcy żołnierzy - donosi PAP. Z drugiej strony - ogniskiem wirusa w tej części Azji staje się Malezja.

15:26 Świętokrzyskie: 21 ofiara koronawirusa!

W Świętokrzyskiem potwierdzono we wtorek rano 7 przypadków koronawirusa, resort zdrowia poinformował również o śmierci 76-latka z powiatu pińczowskiego. Niepokojąca sytuacja panuje w firmie Animex Food na terenie Starachowic. Zakłady mięsne stają się epicentrum COVID-19 w powiecie. Sanepid poinformował 24 przypadkach zakażenia i 350 osobach przebywających na kwarantannie, wszyscy to pracownicy firmy.

Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ!

15:24 Koronawirus ZABIJA na Pomorzu!

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym resort poinformował o śmierci dwóch zakażonych pacjentek z Pomorza. To kobiety w starszym wieku z Domu Seniora w Koleczkowie. Obie były hospitalizowane w Gdańsku. Liczba zgonów w regionie z powodu COVID-19 wzrosła do 32.

Więcej szczegółów poznasz TUTAJ.

15:20 Japonia: Maseczki NIEBEZPIECZNE dla dzieci!

Japońska rada pediatrów oceniła, że dzieci do lat 2 nie powinny nosić maseczek, ponieważ te niebezpieczne z powodu zbyt wąskich dróg oddechowych małych dzieci. Maseczka utrudnia oddychanie maluchom, co z kolei powoduje problemy z wydolnością i sercem.

15:07 Hiszpania: Żałoba narodowa w związku z koronawirusem!

Od wtorkowego poranku w Hiszpanii trwa dziesięciodniowa żałoba narodowa, którą wprowadzono dla upamiętnienia ofiar koronawirusa. Rząd szacuje, że epidemia COVID-19 pozbawiła życia 26 834 Hiszpanów. To najdłuższa żałoba narodowa w historii kraju na Półwyspie Iberyjskim!

14:58 Koronawirus: "Polska oczekuje uczciwej pomocy!"

W środę Komisja Europejska zaprezentuje swoją propozycję w sprawie wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy gospodarki - informuje PAP. Minister ds. europejskich Konrad Szymański oczekuje w związku z tym "uczciwego wsparcia dla wszystkich państw i dla wszystkich branż, które ucierpią z powodu kryzysu". Nie wiadomo, czy tak w istocie będzie, bo Polska gospodarka została dotknięta przez koronawirusa w mniejszym stopniu niż w innych krajach, więc pomoc może zostać przeznaczona przede wszystkim z myślą o nich.

14:45 Koronawirus w Danii: Największy kryzys od II wojny światowej!

Taką recesję wieszczy dla kraju w tym roku minister finansów Nicolai Wammen - informuje PAP. Zgodnie z prognozą duńskie PKB ma spaść o 5,3 procenta, a skutki kryzysu będą odczuwalne w kraju jeszcze przez kilka lat. Rząd już przeznaczył na pomoc rodzimej gospodarce 300 mld koron, czyli ok. 180 mld złotych.

14:34 Port lotniczy w Szczecinie wznawia działalność!

1 czerwca, po przerwie spowodowanej koronawirusem, do Warszawy polecą maszyny LOT-u. Z kolei od lipca do polskiego przewoźnika dołączą także: Ryanair, Norwegian i Wizz Air. W sierpniu loty wznawia SAS, które przygotował dla klientów nowe połączenie do Lwowa. (Onet.pl)

14:23 Koronawirus w elektrowni jądrowej na Białorusi!

O ok. 100 potwierdzonych zakażeniach poinformował rosyjski koncern Rosatom, który buduje obiekt. Już w kwietniu białoruskie ministerstwo zdrowia podało, że koronawirusa wykryto u 15 Rosjan, którzy przyjechali do obwodu grodzieńskiego, ok. 20 km od miejscowości Ostrowiec, gdzie powstaje elektrownia. Uruchomienie pierwszego reaktora zaplanowano na lato br. (PAP)

14:11 Andrea Bocelli i jego rodzina mieli koronawirusa!

Słynny tenor poinformował o tym we wtorek. Jak dodał, COVID-19 zarazili się też jego żona i dwoje dzieci, ale wszyscy już wyzdrowieli. Bocelli przekazał swoje osocze do badań, by pomóc w ten sposób pozostałym zakażonym. Ponadto zdradził, że miał tylko lekką gorączkę i żadnych innych objawów. (PAP)

13:57 Ile testów wykonano w ciągu ostatniej doby?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykonano ponad 22,1 tys. testów na koronawirusa.

13:52 Wielkopolska: Koronawirusa nie ma tylko W TYM powiecie!

W województwie wielkopolskim potwierdzono 2054 przypadki zakażenia wirusem z Chin. W regionie śmierć w wyniku COVID-19 poniosło 146 osób. W Wielkopolsce pozostał już jeden powiat, w którym nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. O jakim powiecie mowa? [CZYTAJ WIĘCEJ]

13:45 Studenci UWM w Olsztynie wracają na uczelnie. Najpierw badania na obecność koronawirusa

Studenci ostatniego roku medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przejdą badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przed powrotem na uczelnię. Taką informację podały władze UWM. [CZYTAJ WIĘCEJ]

13:40 Koronawirus w Płocku. Chorobę potwierdziło dopiero czwarte badanie! Dlaczego?

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski poinformował o nowym, 16. przypadku zachorowania na koronawirusa. Dotyczy on mieszkanki miasta, która trafiła do placówki 20 maja, ale trzy kolejne badania dały wynik niejednoznaczny, dlatego odpowiedź na pytanie, czy jest zarażona koronawirusem, dał dopiero czwarty test. [CZYTAJ WIĘCEJ]

13:30 Likwidacja szpitali jednoimiennych. Będzie mniej łóżek w Poznaniu!

Od 1 czerwca w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu będzie mniej łóżek. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Ma to związek z likwidacją szpitali jednoimiennych. Kiedy placówki jednoimienne w Wielkopolsce zostaną wygaszone? [CZYTAJ WIĘCEJ]

13:15 Grozi nam nowy kryzys zdrowotny?!

30 procent osób, które zachorowały na Covid-19 po zakażeniu się koronawirusem będzie mieć chroniczne problemy z układem oddechowym. Taką prognozę przedstawiło we wtorek włoskie stowarzyszenie pulmonologii. To może spowodować nowy kryzys zdrowotny.

Według lekarzy, płuca osób wyleczonych będą dalej zagrożone przez co najmniej pół roku, a prawie jedna trzecia będzie mieć z nimi chroniczne kłopoty. (PAP)

13:00 Ssak zakaził koronawirusem dwie osoby! Ministerstwo ostrzega

Do tej pory koronawirus mógł przenosić się tylko z człowieka na człowieka, choć wiadomo, że przenosi się między zwierzętami zainfekowanymi przez ludzi. Wiadomo, że koronawirusa mogą mieć koty, psy, a nawet dzikie króliki. Tymczasem w Niderlandach wydarzyła się rzecz niebywała. Okazało się, że dwie osoby zakaziły się koronawirusem SARS-CoV-2 od zwierzęcia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Ten ssak ZAKAZIŁ wirusem dwie osoby! Ministerstwo ostrzega przed fermami

12:57 Żałoba narodowa w Hiszpanii

Od wtorku (26 maja) trwa w Hiszpanii dziesięciodniowa żałoba narodowa ogłoszona przez rząd dla upamiętnienia osób, które zmarły na skutek zakażenia koronawirusem. Według rządowych szacunków wskutek epidemii zmarły w Hiszpanii 26 834 osoby.

12:50 Pierwsza faza badań nad szczepionką

Amerykańska firma Novovax rozpoczęła we wtorek (26 maja) pierwszą fazę badań klinicznych potencjalnej szczepionki opracowanej w Australii przeciwko nowemu koronawirusowi. Jeśli badania przebiegną pomyślnie, to szczepionka może być gotowa jeszcze przed końcem roku. W pierwszej fazie badań w Melbourne szczepionka zostanie zaaplikowana 131 ochotnikom. Jeśli w ciągu ok. dwóch miesięcy substancja spowoduje u badanych wytworzenie odpowiednich przeciwciał i nie wywoła istotnych skutków ubocznych, szczepionka wejdzie w planowaną na lipiec drugą fazę badań.

12:42 Koronawirus w policji. 177 zarażonych funkcjonariuszy

Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że od początku epidemii koronawirusa w Polsce 177 policjantów zostało zakażonych, a 142 z nich wyzdrowiało. – Od początku działań ok. 2900 policjantów było na kwarantannie, a obecnie jest na niej 219 funkcjonariuszy. Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje i jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań – podał Ciarka.

12:35 Łagodzenie obostrzeń nie doprowadziło do wzrostu zachorowań

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował podczas briefingu prasowego, że pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żeby w Polsce odnotowano wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń. Andrusiewicz przekazał również, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

12:27 Upadki firm najpoważniejszym skutkiem epidemii

Najpoważniejszym skutkiem epidemii koronawirusa będą upadki firm - wynika z drugiej edycji badania Barometr COVID-19 przeprowadzonego na zlecenie EFL. Najwięcej obaw o upadki jest wśród najmniejszych firm. Z Barometru COVID-19 wynika, że w ciągu najbliższych miesięcy polski sektor MŚP może się skurczyć. "Nieco więcej niż połowa (51 proc.) przedsiębiorców uważa, że najpoważniejszym skutkiem epidemii koronawirusa będą upadki firm" - podano.

12:22 W Polsce COVID-19 wyleczyło ponad 10 tys. osób

W Polsce wyleczono już 10 020 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 2 171 chorych, a kwarantanną objęto 78 864 osób. Na kwarantannie przebywa 78 864 osób. Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – jak podał resort – objęto 19 139 osób.

12:15 Rzecznik rządu o kolejnych etapach odmrażania gospodarki

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że najpóźniej w środę poznamy konkretne daty dotyczące odmrażania kolejnych obszarów życia społecznego i gospodarczego. Rzecznik w rozmowie dla PR24 przypomniał, że we wtorek (26 maja) odbędzie się spotkanie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

12:10 Koronawirus zaatakował na Mazurach

Woj. warmińsko-mazurskie jest jednym z tych, gdzie koronawirus uderzył najsłabiej, jednak spory wzrost zachorowań odnotowano w jednym z powiatów na Mazurach.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus zaatakował na Mazurach! Wśród zakażonych dziecko i osoba starsza!

12:00 Rodzina zmarłej oskarża Szpital Miejski w Toruniu! "Małgosia zaraziła się u was"

W Szpitalu Miejskim w Toruniu był już koronawirus. Dyrekcja miała o tym wiedzieć. Pacjenci nadal do niego przychodzili. Jedną z nich była Małgorzata Wysocka (41-l). Ta wizyta ją zabiła. Bliscy nieżyjącej kobiety są przekonani, że to wina dyrekcji szpitala. Złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Zapowiadają, że będą też dochodzić od szpitala zadośćuczynienia.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:40 Koronawirus na Śląsku. Prezydent Duda wychwala region: Ciągle jestem duszą na Śląsku!

Przepraszam za rodaków, którzy w czasie epidemii zachowali się nieodpowiedzialnie czy podle - powiedział dzisiaj (26 maja) w Radiu Katowice prezydent RP Andrzej Duda. W ten sposób odniósł się do sytuacji w województwie śląskim związanej z koronawirusem oraz hejcie, który dotknął ten region, a zwłaszcza pracowników kopalń. Prezydent Duda broni górników przed mową nienawiści i wychwala Śląsk!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:20 Węgry: ośmioro chorych na Covid-19 zmarło, wykryto 15 nowych zakażeń

PAP: Ośmioro chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, wykryto też 15 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowano we wtorek na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa. Liczba wszystkich stwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła do 3771, zaś zgonów osób chorych na Covid-19 - do 499. Ponad 1800 osób uznano już za wyleczone. W szpitalach przebywa obecnie 436 chorych na Covid-19, a ponad 11 600 zakażonych znajduje się na kwarantannie domowej.

11:00 Koronawirus. MZ: Nowi ozdrowieńcy w Kujawsko-Pomorskiem! ZERO nowych zakażeń koło Torunia

Czas na kolejny raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący walki z koronawirusem w Polsce. Mamy dobre wieści dla mieszkańców Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Nie ma nowych przypadków zachorowania na COVID-19 w regionie! Są za to kolejni ozdrowieńcy. Szczegóły przekazało biuro Mikołaja Bogdanowicza.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:50 Koronawirus w Polsce. Kilkaset nowych zakażeń. W zgierskim szpitalu ZMARŁY kolejne osoby

Epidemia koronawirusa w Polsce nie wygasa. Ministerstwo zdrowia codziennie informuje o kilkuset nowych przypadkach zakażeń COVID-19 oraz w ostatnim czasie - kilku ofiarach śmiertelnych. Dziś (26 maja) wśród zmarłych z powodu koronawirusa jest troje pacjentów z województwa łódzkiego.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:35 Rośnie liczba zakażonych górników. Najnowsze dane z JSW i PGG

Ponownie wzrosła liczba zakażonych górników w kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Polskiej Grupy Górniczej. Wykrywanie kolejnych przypadków zakażeń jest związane z masowym przeprowadzaniem testów na koronawirusa w zakładach górniczych. Gdzie tym razem potwierdzono zakażenia? Sprawdźcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:15 Koronawirus na Śląsku. Znowu to samo! Prawie 200 nowych przypadków zakażeń 

Dokładnie 236 kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym prawie 200 w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (26 maja) o godz. 10:00 o nowych przypadkach zakażeń w kraju. Zobaczcie statystyki!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:00 Wzrost zakażeń w kraju! Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Dzisiaj (26 maja) o godz. 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak wynika z najnowszych danych, potwierdzono 236 nowych zakażeń.

Dotyczą one województw:

 • śląskiego (187),
 • wielkopolskiego (14),
 • dolnośląskiego (10),
 • świętokrzyskiego (7),
 • podlaskiego (4),
 • warmińsko-mazurskiego (4),
 • lubelskiego (3),
 • małopolskiego (3),
 • opolskiego (3),
 • pomorskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Starachowice, 72-K, 72-M, 95-K Zgierz, 81-K, 95-K Gdańsk - podaje Ministerstwo Zdrowia.

W Polsce potwierdzono już 21 867 zakażeń koronawirusem. Odnotowano także 1 013 zgonów.

09:45 Zdalny pomiar temperatury w kaliskim szpitalu. Jak to działa?

Specjalny system termowizyjny zainstalowano przy wejściu głównym oraz przy wejściu na SOR. System wykrywa osoby, które mają temperaturę powyżej 37,5 stopnia Celsjusza. Ponadto skutecznie rozpoznaje osoby, które na teren szpitala wchodzą bez obowiązkowych maseczek.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

09:20 Koronawirus w Wielkopolsce. Już ponad 1000 osób pokonało COVID-19!

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Z każdym dniem rosną liczby związane z zarazą, ale już nie tak lawinowo. Na szczęście jest coraz więcej pozytywnych informacji. Kolejne osoby w województwie wielkopolskim wyzdrowiały i to są zdecydowanie bardzo dobre wiadomości!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

08:50 Francja: spada liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii

PAP: Dwa tygodnie po rozluźnieniu kwarantanny liczba pacjentów we Francji, przebywających z powodu koronawirusa na oddziałach intensywnej terapii, nadal spada; w ciągu ostatniej doby o 46, do 1609 - poinformował w poniedziałek resort zdrowia. Ponadto 16798 osób pozostaje w szpitalach w związku z Covid-19, czyli o 387 mniej niż w niedzielę. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kolejna aktualizacja danych dotycząca zgonów będzie dostępna dopiero we wtorek.

08:20 Włochy: kara do 500 euro za rzucenie na ziemię maseczki bądź rękawiczek

PAP: Karę do 500 euro za wyrzucenie na ulicy zużytej maseczki i rękawiczek ochronnych wprowadziły w poniedziałek władze Rzymu. "To haniebne zachowanie będzie dzięki temu rozporządzeniu surowo karane" - powiedziała burmistrz Virginia Raggi. W ten sposób władze Wiecznego Miasta zareagowały na narastające zjawisko wyrzucania na chodniki i ulice zużytych środków ochrony osobistej, których stosowanie jest konieczne w miejscach publicznych takich, jak sklepy czy środki transportu. Władze nakazały, aby maseczki i rękawiczki wyrzucać do kontenerów z odpadkami niesegregowanymi. "W miesiącach kryzysu sanitarnego z powodu koronawirusa nasi pracownicy zakładu oczyszczania miasta wiele razy sygnalizowali nam, że muszą zbierać używane rękawiczki i maseczki rzucane na ziemię przez niewychowane osoby" - podkreśliła burmistrz

08:00 Media: z powodu epidemii koronawirusa w Izraelu największy kryzys gospodarczy od 20 lat

PAP: Z danych, opublikowanych w poniedziałek przez izraelskie Centralne Biuro Statystyczne, wynika, że pierwszy kwartał br. był najgorszy od wybuchu intifady w 2000 r. pod względem wzrostu gospodarczego i eksportu wiodących gałęzi przemysłu - zwraca uwagę dziennik "Israel Hajom". Z powodu epidemii koronowirusa produkt krajowy brutto Izraela skurczył się o 7,1 proc., a produkt wypracowany przez sektor biznesu, uważany za motor wzrostu gospodarczego, skurczył się o 9 proc. Całkowita konsumpcja indywidualna zmniejszyła się o ponad 20 proc. Porównywalnie złe dane odnotowano w pierwszym kwartale tzw. intifady Al-Aksa, czyli pod koniec 2000 roku, kiedy PKB zmniejszył się aż o 9 proc. Eksport towarów, w tym gazu ziemnego, spadł łącznie o niemal 14 proc., choć niektóre branże ucierpiały jeszcze mocniej, np. eksport diamentów - o prawie 32 proc. Jednak w połączeniu z zaawansowanymi technologiami całkowity eksport towarów i usług spadł tylko o 5,9 proc. Izraelska gazeta zwraca też uwagę na fakt, że według danych Centralnego Biura Statystycznego gospodarki tylko sześciu krajów rozwiniętych zostały dotknięte przez epidemię w mniejszym stopniu: Finlandii, Szwecji, Japonii, USA, Norwegia i Holandii.

07:35 Koronawirus na Śląsku. Nagły wzrost sprzedaży testów dla firm. Znamy PRZYCZYNĘ!

W ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie tak zwanymi "szybkimi testami" na koronawirusa przez właścicieli firm w województwie śląskim, o czym informuje Senetic z Katowic. Wiemy, jaka jest tego przyczyna. Sprawdźcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

07:15 Toruń: Kolejny zakażony koronawirusem w mieście. Łącznie 111 chorych na COVID-19

W poniedziałek (25 maja) w godzinach popołudniowych, Ministerstwo Zdrowia ponownie zaktualizowało bazę zakażonych koronawirusem. Niestety mamy jeden nowy przypadek zachorowania na COVID-19 w Toruniu i kolejny zgon w Bydgoszczy. Przekazujemy naszym czytelnikom najnowsze dane z województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

06:45 Władze Rosji: maseczki ochronne będą konieczne w najbliższych miesiącach

PAP: Rosjanie jeszcze przez co najmniej dwa miesiące będą musieli nosić maseczki ochronne, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - oceniła w poniedziałek naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa. Odradziła też Rosjanom wyjazdy za granicę. Na konferencji prasowej o perspektywach turystyki po epidemii Popowa podkreśliła, że "w każdym wypadku niezbędne będzie przestrzeganie wymogów" sanitarnych. Noszenie maseczek konieczne będzie jeszcze "co najmniej przez najbliższy miesiąc-dwa" - prognozowała. Wyjeżdżanie poza Rosję jest teraz "nadzwyczaj niepożądane", bowiem mimo spadku w wielu krajach liczby zakażeń koronawirusem sytuacja tam nadal jest niepokojąca - dodała naczelna lekarz sanitarna.

06:20 Hiszpania: w czasie epidemii poprawiły się wyniki w nauce

PAP: W czasie trwającej od połowy marca do początku maja obowiązkowej kwarantanny w Hiszpanii poprawiły się wyniki studentów w nauce - poinformowały tamtejsze media. W poniedziałek o korzystnych dla studentów zjawiskach napisał dziennik “El Confidencial”, który zauważył, że konieczność pozostania w domach i ograniczenia życia towarzyskiego przez studentów przełożyły się na poprawę ich wyników w nauce. Zjawisko odnotował również dziennik “El Mundo”, który stwierdził, że zamknięcie ośrodków akademickich w Hiszpanii “zwiększyło wydajność słuchaczy uczelni wyższych”. Stołeczna gazeta na poparcie swojej tezy podała statystyki Autonomicznego Uniwersytetu w Madrycie.

06:00 Koronawirus w Polsce. Odnotowano już ponad tysiąc zgonów

Dzień dobry. Witamy w kolejnym dniu naszej relacji na żywo dotyczącej sytuacji w Polsce związanej z epidemią koronawirusa. Do tej pory w kraju odnotowano 21 631 potwierdzone przypadki zakażeń. Doszło również, niestety, do 1 007 zgonów. Co przyniesie dzisiejszy dzień? Śledźcie naszą relację i bądźcie na bieżąco!

23:01 To wszystko na dziś

Do jutra!

23:00 Hiszpania: w czasie epidemii poprawiły się wyniki w nauce

W czasie trwającej od połowy marca do początku maja obowiązkowej kwarantanny w Hiszpanii poprawiły się wyniki studentów w nauce - poinformowały tamtejsze media. W poniedziałek o korzystnych dla studentów zjawiskach napisał dziennik “El Confidencial”, który zauważył, że konieczność pozostania w domach i ograniczenia życia towarzyskiego przez studentów przełożyły się na poprawę ich wyników w nauce.

22:50 Media: z powodu epidemii koronawirusa w Izraelu największy kryzys gospodarczy od 20 lat

Z danych, opublikowanych w poniedziałek przez izraelskie Centralne Biuro Statystyczne, wynika, że pierwszy kwartał br. był najgorszy od wybuchu intifady w 2000 r. pod względem wzrostu gospodarczego i eksportu wiodących gałęzi przemysłu - zwraca uwagę dziennik "Israel Hajom".

Z powodu epidemii koronowirusa produkt krajowy brutto Izraela skurczył się o 7,1 proc., a produkt wypracowany przez sektor biznesu, uważany za motor wzrostu gospodarczego, skurczył się o 9 proc. Całkowita konsumpcja indywidualna zmniejszyła się o ponad 20 proc.

22:42 W. Brytania: kolejnych 121 osób zmarło na Covid-19, łącznie 36914

O 121 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 36914 - podało w poniedziałek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

22:30 Władze Rosji: maseczki ochronne będą konieczne w najbliższych miesiącach

Rosjanie jeszcze przez co najmniej dwa miesiące będą musieli nosić maseczki ochronne, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - oceniła w poniedziałek naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa. Odradziła też Rosjanom wyjazdy za granicę.

22:18 Rząd Hiszpanii: kwarantanna dla przybyszów zniesiona od 1 lipca

Od 1 lipca zniesiona zostanie w Hiszpanii obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna dla osób, przybywających z zagranicy - zapowiedział w poniedziałek rząd Pedra Sancheza. Jak poinformowała minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto, decyzje prawne dotyczące uchylenia obowiązkowej kwarantanny zapadną po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Ten upłynie w Hiszpanii 7 czerwca.

21:48 Koronawirus na Śląsku. Dwie kopalnie w Rudzie Śląskiej wstrzymują wydobycie!

Kopalnie KWK "Pokój" i KWK "Bielszowice" w Rudzie Śląskiej to kolejne zakłady, w których z powodu epidemii koronawirusa wstrzymano wydobycie węgla. Zawieszenie potrwa do końca tego tygodnia. Ogółem w górnictwie jest już zakażonych prawie 3,4 tys pracowników.

Czytaj więcej TUTAJ.

21:37 Radom: Darmowa komunikacja dla pracowników służby zdrowia! „To wyraz naszej solidarności”

W Radomiu pracownicy służby zdrowia będą mieli darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Taką informację przekazał na swoim facebookowym profilu wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

21:15 MZ: najwięcej badań na koronawirusa wykonano dotąd na Mazowszu i w Wielkopolsce

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 779 tys. 576 próbek; najwięcej, bo ponad 210 tys. na Mazowszu, a także w Wielkopolsce, ponad 91 tys. – wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia. MZ podało w ciągu dnia, że przebadano dotąd 779 tys. 576 próbek pobranych od 712 tys. 675 osób.

21:00 Hiszpania-Portugalia: problemy z danymi dotyczącymi zgonów na Covid-19

W ciągu ostatniej doby resort zdrowia Hiszpanii zmniejszył liczbę zmarłych na Covid-19 o blisko 2 tys. zgonów. Korekty dotyczącej bilansu nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa dokonały też podczas ostatnich 24 godzin władze sanitarne sąsiedniej Portugalii.

20:50 Andrzej Duda na Śląsku. OSTRE słowa prezydenta! Mówił o PODŁOŚCI! [ZDJĘCIA]

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Śląsk. Głowa państwa pojawiła się m.in. w Gliwicach i Katowicach. Relacja z wizyty w naszym materiale.

20:35 Premier Jacek Sasin na kwarantannie! Od kogo się ZARAZIŁ? [NIEOFICJALNIE]

Minister Jacek Sasin zarażony koronawirusem przez górnika? Szef Aktywów Państwowych w ostatnim czasie brał udział w rozmowach ze Związkami górników w sprawie sytuacji w górnictwie. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, u jednego z górników, który uczestniczył w rozmowach wykryto koronawirusa. Wicepremier Jacek Sasin ma teraz przebywać na kwarantannie.

Czytaj więcej TUTAJ!

20:32 Policja zatrzymała pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystko przez koronawirusa

Przeszli zaledwie 30 kilometrów i zostali zatrzymani przez policję. Pielgrzymka, która dziś (25 maja) rano wyruszyła z Łowicza na Jasną Górę została zatrzymana w Słupi (pow. skierniewicki). Spisano kilkadziesiąt osób, część z pątników zadeklarowała powrót do domu. Łowicka piesza pielgrzymka do Częstochowy jest jedną z najstarszych w kraju. Do Częstochowy miała dotrzeć 31 maja.

Czytaj więcej na SE.pl/Łódź

20:22 Włochy: zmarły 92 osoby, 300 nowych zakażeń koronawirusem

We Włoszech ostatniej doby zmarły 92 osoby zakażone koronawirusem, zanotowano 300 nowych przypadków infekcji - to dane z poniedziałkowego biuletynu Obrony Cywilnej, wskazujące na dalszą poprawę sytuacji epidemicznej. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 32877. W porównaniu z niedzielą liczba zmarłych jest większa o 42.

20:09 Indie w pierwszej "10" krajów z największą liczbą zakażonych koronawirusem

Liczba infekcji koronawirusa w Indiach przekroczyła w poniedziałek 140 tys.; Indie są 10. krajem na świecie z największą liczbą zakażonych. Ostatnim miejscem w Indiach wolnym od epidemii są Lakszadiwy na Ocenie Indyjskim. Jak podaje dziennik „Indian Express”, Indie czwarty dzień z rzędu zanotowały dobowy rekord w liczbie zakażeń: wykryto ich blisko 7 tys.

19:57 Instytut Zdrowia: 4 proc. zmarłych na Covid-19 we Włoszech nie miało innych chorób

4 procent zmarłych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem nie miało innych współistniejących chorób - ustalił krajowy Instytut Zdrowia. W ogłoszonym w poniedziałek raporcie podkreślono, że 1 procent zmarłych to osoby poniżej 50 lat.

19:47 Białoruś: 946 przypadków koronawirusa w ciągu doby; pięć kolejnych zgonów

946 nowych infekcji Sars-CoV-2 oraz pięć kolejnych zgonów w ciągu minionej doby zarejestrowało ministerstwo zdrowia Białorusi - wynika z opublikowanego w poniedziałek komunikatu resortu. W sumie w kraju koronawirusem zakaziły się już 37144 osoby.

19:32 Holandia: 208 nowych infekcji i 8 kolejnych zgonów z powodu Covid-19

W Holandii na Covid-19 zmarło kolejne 8 osób, stwierdzono też 208 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w poniedziałek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie epidemia pochłonęła w tym kraju 5830 ofiar śmiertelnych.

19:15 Jak rozprzestrzenia się koronawirus w Polsce? Zobacz MAPY na żywo 25.05.2020. Gdzie jest najgorzej? [MAPA KORONAWIRUSA]

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się wolniej niż w innych krajach, ale mimo tego wciąż regularnie rośnie liczba chorych na COVID-19. Gdzie jest teraz koronawirus? Sprawdź mapę zakażeń na żywo. [TUTAJ]

18:57 Na Podkarpaciu bez nowych przypadków koronawirusa, 17 osób jest w szpitalach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś 25 maja po godz. 17.30 o kolejnych 193 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków COVID-19. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 17 osób.

18:43 Koronawirus Wielkopolska. Nowy przypadek COVID-19, zmarła kobieta w Poznaniu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś 25 maja po godz. 17.30 o kolejnych 193 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie wielkopolskim badaniami potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa, 94-letnia kobieta zmarła w Poznaniu.

18:34 Koronawirus na Dolnym Śląsku. Prawie 100 ofiar zarazy! Zmarła pacjentka w Bolesławcu

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 25 maja podało nowe informacje dotyczące zakażania koronawirusem w Polsce. Ile jest nowych przypadków w Polsce? Jak wygląda skala epidemii w województwie dolnośląskim? Sprawdź szczegóły w najnowszym raporcie.

18:20 Niski poziom krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa! RCKiK czeka na dawców

Kończą się zapasy krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu informuje na swojej stronie internetowej o stanie zapasów krwi. Nie wygląda to dobrze. Krwiodawcy mogą oddawać ten cenny lek. Wystarczy, że będą przestrzegać nowych zasad, wprowadzonych z powodu koronawirusa.

Czytaj więcej: TUTAJ

18:08 Koronawirus. Kolejne zakażenia COVID-19 w Lubelskim! [NOWY RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś 25 maja po godz. 17.30 o kolejnych 193 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dwa kolejne zakażenia potwierdzono badaniami laboratoryjnymi w województwie lubelskim.

17:56 Koronawirus w Świętokrzyskiem! Nowe przypadki! Zakażona DZIEWCZYNKA z Kielc!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualne dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce. Potwierdzono kolejne 193 przypadki, ponownie najwięcej nowych zachorowań - 69 - odnotowano na Śląsku. W Świętokrzyskiem w poniedziałek po południu potwierdzono 6 zachorowań, z chorobą COVID-19 walczy m.in. dziewczynka z powiatu kieleckiego!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:44 Koronawirus w Polsce. Najwięcej przypadków znów na Śląsku

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 25 maja podało nowe informacje dotyczące zakażania koronawirusem w Polsce. Ile jest nowych przypadków w Polsce? Jak wygląda skala epidemii w województwie śląskim? Sprawdź szczegóły w najnowszym raporcie.

17:35 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane.

Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw:

 • śląskiego (69),
 • mazowieckiego (66),
 • dolnośląskiego (22),
 • łódzkiego (15),
 • świętokrzyskiego (6),
 • lubuskiego (4),
 • pomorskiego (4),
 • podlaskiego (2),
 • lubelskiego (2),
 • kujawsko-pomorskiego (1),
 • wielkopolskiego (1),
 • opolskiego (1).

 - Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące - informuje MZ.

- Z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego - dodało ministerstwo.

Liczba zakażonych koronawirusem: 21 631/1 007 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:23 Szumowski: we wtorek nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek

We wtorek wydamy nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek, kiedy, gdzie, jak będziemy musieli nosić maseczki, a kiedy będziemy mogli je zdjąć - zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Jutro te rekomendacje wydamy; podobnie, jak zasady dotyczące wesel, różnych aspektów życia" - zapowiedział w poniedziałek szef resortu zdrowia. "Myślę, że jest to bardzo oczekiwany przez Polaków element" - zaznaczył.

17:04 Ogromne ognisko koronawirusa w Wielkopolsce

Dokładnie 297 pracowników fabryki mebli tapicerowanych Wersal w Jankowach w powiecie kępińskim jest zakażonych koronawirusem. Takie informacje w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazała dyrektor sanepidu w Kępnie, Wanda Lepka. To naprawdę szokujące liczby!

16:49 Ważne zmiany w dodatkowym zasiłku opiekuńczym

Dobra wiadomość dla rodziców. Zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony do 28 czerwca, poinformował PAP wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed. Świadczenie będzie przysługiwać także rodzicom, którzy mimo otwarcia np. żłobka zdecydują się osobiście sprawować opiekę nad dzieckiem.

16:30 Po konferencji Łukasza Szumowskiego

- Myślę, że informacja dotycząca maseczek; rekomendacje, które jutro wydamy, są o wiele ważniejszymi rzeczami do omówienia - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o niejasne kwestie majątkowe jego oraz jego małżonki. - Dziś nikt nie umarł na COVID-19, co pokazuje, że sprawa w Polsce jest ustabilizowana - zapewnił.

16:28 Szwecja: COVID-19 zabił już ponad 4000 osób!

Bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 w Szwecji wzrósł w poniedziałek o 31 do 4029. Mimo to eksperci dostrzegają pozytywny trend. Odnotowano coraz mniej zakażeń koronawirusem oraz zgonów w domach opieki. Szwecja obrała liberalną strategię walki z pandemią, którą negatywnie ocenia już 28 proc. społeczeństwa.

16:20 Dymarki Świętokrzyskie odwołane! Zenek Martyniuk nie wystąpi!

Zaplanowane na sierpień Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi w tym roku nie odbędą się. Z powodu epidemii koronawirusa Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach zdecydował się odwołać tradycyjną imprezę. Dymarki to szczególne dni przybliżające dawne metody hutnicze. W tym roku podczas wydarzenia miał wystąpić król muzyki disco polo Zenek Martyniuk.

16:09 Coraz lepsza sytuacja w Korei Płd!

W Korei Południowej w poniedziałek potwierdzono 16 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 13 przypadków lokalnych. Prezydent kraju Mun Dze In ocenił, że obecne środki kwarantanny są wystarczające, by poradzić sobie z nowymi infekcjami na takim poziomie - podała cytowana przez PAP agencja Yonhap.

15:58 Włochy: Z powodu koronawirusa powstał nowy... ZAWÓD!

Specjalista ds. przestrzegania zasad walki z epidemią - zapotrzebowanie na specjalistów o takiej profesji powstało we Włoszech, gdzie potrzebni są kontrolerzy regulujący napływ osób w sklepach, galeriach handlowych, urzędach i innych instytucjach. Oferowane są już pierwsze szkolenia dla chętnych!

15:40 Islandia: Bary, siłownie i kluby ponownie otwarte!

W poniedziałek na Islandii złagodzono restrykcje w związku z koronawirusem. Na wyspie zezwolono na ponowne zgromadzenie do 200 osób w miejscach publicznych oraz na otwarcie klubów, barów i siłowni. Epidemia na Islandii ma się ku końcowi.

15:32 Pierwsza szczepionka przeciwko COVID-19 jest bezpieczna?

Chińscy naukowcy informują na łamach czasopisma "The Lancet" o pierwszej szczepionce przeciwko COVID-19. Pierwsza szczepionka weszła w fazę testów klinicznych i wydaje się być bezpieczna oraz dobrze tolerowana przez organizm. Przynosi równocześnie oczekiwaną reakcję układu odpornościowego.

15:28 Szkoły w Polsce świecą pustkami

Od 6 maja dzieci wróciły do żłobków i przedszkoli. Od 25 maja do szkół wrócili uczniowie klas 1-3. Kolejne miasta podają statystyki dotyczące pierwszych dni i tygodni od momentu otwarcia placówek. W większości miast dzieci pozostały w domach, a sale świecą pustkami.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: W gorzowskich szkołach mniej dzieci niż się spodziewano

15:21 COVID-19 w przedszkolu. Zakażony pracownik w Stobnie Siódmym

Zakażenie koronawirusem wykryto u pracownika przedszkola w Stobnie Siódmym w powiecie kaliskim w Wielkopolsce. Nauczyciele i dzieci wraz z rodzinami są na kwarantannie.

15:15 Koronawirus w przedszkolu

W przedszkolu w Stobnie Siódmym w powiecie kaliskim służby sanitarne potwierdziły koronawirusa. Jest to pierwszy przypadek wirusa w placówce oświaty.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Przedszkole z koronawirusem! Dzieci w kwarantannie

15:05 III etap znoszenia obostrzeń. Jakie zmiany od 25 maja?

14:55 Urzędy znów dostępne dla interesantów

Od 25 maja (poniedziałek) urzędy w całej Polsce są już dostępne dla interesantów. Załatwianie urzędowych spraw odbywa się w nowym reżimie sanitarnym.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny etap odmrażania: urzędy dostępne dla wszystkich

14:45 Przedsiębiorcy chcą szybszej pomocy dla dużych firm

Pomoc w ramach tarczy finansowej PFR działa, od końca kwietnia wnioski i przyznanie częściowo bezzwrotnej subwencji mogą składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Cały czas jednak czekamy na zgodę Komisji Europejskiej na wdrożenie programu wsparcia dla największych firm.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Przedsiębiorcy apelują do Komisji Europejskiej o przyśpieszenie decyzji w sprawie pomocy dla dużych firm

14:35 Prezydent miasta terroryzuje mieszkańców. Nie chce, by znowu się zakażali

Prezydent Luca Zaja ostro krytykuje rozluźnianie wyjść do restauracji czy do parków we Włoszech. Prezydent Wenecji Euganejskiej, regionu na północy Włoch, opublikował film pt. „Happy Hour”, w którym ostrzega przed imprezami.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent miasta terroryzuje Włochów. Nie chce by znowu się zakażali

14:25 Koronawirus w Polsce: Zasiłek opiekuńczy prawie do końca czerwca!

O takim rozwiązaniu poinformował PAP wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed. Na razie w tej sprawie trwają jeszcze prace legislacyjne, ale dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma być przedłużony do 28 czerwca.

14:21 Koronawirus na fermie norek! Ludzie zarazili się od zwierząt!

Do zakażenia doszło na jednej z holenderskich ferm. O drugim przypadku koronawirusa - o pierwszym poinformowano w minioną środę - powiedziała minister rolnictwa Carola Schouten. Obie osoby zaraziły się najprawdopodobniej od norek. Kobieta w liście do tamtejszego parlamentu przyznaje, że wcześniejsze komunikaty, iż COVID-19 nie może się przenosić ze zwierząt na ludzi, były błędne. (PAP)

14:12 Korea Pd.: Tylko 16 przypadków koronawirusa, ale wchodzą kolejne obostrzenia!

Tamtejsze ministerstwo transportu ogłosiło w poniedziałek, że od jutra obowiązek noszenia maseczek ochronnych będą mieli pasażerowie transportu publicznego, w tym autobusów, metra i taksówek, i osoby korzystające z krajowych i międzynarodowych lotów. Takie kroki podjęto mimo tego, ze minionej doby odnotowano tylko 16 przypadków koronawirusa. (PAP)

14:01 Koronawirus w Polsce: Ponad 700 tys. osób przebadanych!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoim profilu twitterowym najnowsze dane dotyczące badań na obecność koronawirua wśród mieszkańców Polski. Ostatniej doby zrobiono ponad 12 tys. testów.

13:54 Koronawirus w Polsce: Dzieci z Sosnowca wróciły do szkoły!

Z tej możliwości skorzystało 76 uczniów szkół podstawowych klas I-III, które wzięły udział w zajęciach na świetlicy. Rodzice zadeklarowali wcześniej, że do placówek w Sosnowcu pójdzie 301 z 4 294 dzieci znajdujących się w tym przedziale wiekowym. (Onet.pl)

13:47 Koronawirus we Włoszech: Co 10. mieszkaniec nie nosił maseczki!

Według jednego z sondaży 10 procent Włochów nie nosiło w ogóle maseczek, i to w czasie pierwszej, najtrudniejszej fazy epidemii koronawirusa na Półwyspie Apenińskim. Z kolei wśród pozostałych 90 procent obywateli Italii, którzy przestrzegali obostrzeń, najbardziej skrupulatnie czyniły to osoby z grupy wiekowej 40-50 lat. (PAP)

13:40 Tysiące Portugalczyków nie wytrzymało i złamało obostrzenia!

Od minionego czwartku kraj nawiedza fala upałów, dlatego jak informuje PAP, tysiące Portugalczyków wybrało się w weekend na plaże, łamiąc tym samym rządowe obostrzenia. Zgodnie z decyzją premiera Portugalii Antonio Costy plaży w całym kraju miały zostać otwarte dopiero od 6 czerwca. Jedyna, jaka była czynna do tej pory, to ta znajdująca się na Maderze na Atlantyku.

13:28 Japonia - premier: stan wyjątkowy zniesiony już w całym kraju

Premier Japonii Shinzo Abe ogłosił w poniedziałek zniesienie stanu wyjątkowego ze względu na pandemię koronawirusa na ostatnich obszarach kraju, w tym w Tokio. W ciągu półtora miesiąca Japonii udało się niemal w pełni opanować szerzenie się patogenu - ocenił.
Decyzję podjęto po konsultacji z ekspertami. „Panel doradczy uzgodnił, że stan wyjątkowy nie musi już obowiązywać w żadnej z prefektur, a zniesienie go jest właściwe” - powiedział minister rewitalizacji gospodarczej Nishimura Yasutoshi - informuje PAP.

13:11 Bydgoszcz i okolice. Poniedziałek bez nowych zakażeń koronawirusem! 

Koronawirus w Polsce - mamy dobre wieści z Bydgoszczy i okolic! Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie z 25.05.2020 nie wspomina o nowych zakażeniach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mało tego - resort przekazał dobre wieści z innych rejonów naszego kraju. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

13:00 Polski start-up udostępnia swoją platformę badaczom szukającym leku na COVID-19

Polski start-up Moelcule.one udostępnia nieodpłatnie swoją platformę badaczom z całego świata, którzy poszukują leków na COVID-19. Polskie oprogramowanie wspiera proces planowania syntez chemicznych, a to umożliwia znacznie szybsze wdrażanie nowych leków na rynek.
Molecule.one to polski start-up, którego zespół stworzył pierwsze, w pełni oparte o dane i sztuczną inteligencję oprogramowanie wspierające proces planowania syntez chemicznych - informuje PAP.

12:48 Szumowski: zgromadzenia niosą ze sobą ogromne ryzyko rozniesienia epidemii

Zgromadzenia niosą ze sobą ogromne ryzyko rozniesienia epidemii dalej; nie wiadomo, kto w nich uczestniczy i trudno o dystans - podkreślił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o organizację tego typu wydarzeń w ostatnich dniach.
O organizowanie zgromadzeń w czasie pandemii Szumowski pytany był w poniedziałek w Polsat News. "Moja opinia jest niestety negatywna na dzień dzisiejszy, jeżeli widzimy, co się dzieje na Śląsku. Niestety zgromadzenie ma to do siebie, że nie wiadomo, kto w nim uczestniczy, trudno się zdystansować, nie jest to tak jak wesele czy wyjście do restauracji, gdzie każdy jest identyfikowany, wiadomo, gdzie siedzi" - mówił minister. "To daje niestety ryzyko ogromne rozniesienia epidemii dalej" - podkreślił - informuje PAP.

12:30 Niepokojące słowa w spr. koronawirusa. Polska w NAJGORSZEJ sytuacji w UE!

- To nie koniec. Mogą się u nas pojawić kolejne, nowe ogniska. Dlatego ważne jest, żeby nadal przestrzegać ograniczeń. Nie jest tak że wychodzimy z epidemii - podkreślał w rozmowie ze stacją TVN24 Andrzej Sośnierz, lekarz i polityk, poseł partii Porozumienie. Wcześniej Sośnierz zwracał uwagę na niepokojącą krzywą zachorowań, prognozując, że szczyt epidemii przed nami.

12:20 Lek na koronawirusa? Rewolucyjny pomysł polskiego start-upu!

Polski start-up Moelcule.one udostępnia nieodpłatnie swoją platformę badaczom z całego świata, którzy poszukują leków na COVID-19. Polskie oprogramowanie wspiera proces planowania syntez chemicznych, a to umożliwia znacznie szybsze wdrażanie nowych leków na rynek. Z rozwiązania korzystają już między innymi naukowcy z University of Oslo, duńskich University of Copenhagen oraz Aalborg University, Massachusetts Institute of Technology, czy Instytutu badawczego MILA w Montrealu - informuje PAP.

12:00 Białystok. Trawnik jak śmietnik. Ludzie wyrzucają zużyte rękawiczki, gdzie popadnie. Sanepid alarmuje

Wraz z pojawieniem się w Polsce obowiązku zakładania maseczek oraz używania rękawiczek jednorazowych pojawił się problem dotyczący zaśmiecania ulic i chodników w rejonie supermarketów i galerii handlowych. Sanepid alarmuje, że "wiąże się z to ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz stwarza zagrożenie dla środowiska".

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:50 Choroba Kawasaki powiązana z koronawirusem. Co to jest? Jakie są objawy?

Coraz głośniej słyszy się o chorobie Kawasaki. Co to jest? Jakie są jej objawy? Choroba Kawasaki dotyka najczęściej małe dzieci. Powoduje zapalenie naczyń krwionośnych, co może prowadzić do chorób serca, a nawet do śmierci. Zachorowania występują najczęściej wiosną oraz jesienią. Co trzeba wiedzieć o tej chorobie? Sprawdź.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:40 Otwarcie siłowni po przerwie spowodowanej koronawirusem. Kiedy zostaną zniesione kolejne obostrzenia?

Kiedy nastąpi otwarcie siłowni w ramach znoszenia obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa? - to pytanie zadaje sobie wiele osób, które chętnie korzystają z tej aktywności i od wielu tygodni są jej pozbawieni. Siłownie i kluby fitness zostały zamknięte do odwołania, a ich ponowne otwarcie planowane jest w ramach znoszenia kolejnych ograniczeń. Kiedy to nastąpi?

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:20 Podkarpackie: Lekarka z Krosna ZAKAŻONA koronawirusem? Szpital ZAMYKA oddziały

Lekarka z Krosna zakażona koronawirusem SARS-CoV-2? Wyniki badań nie są jednoznaczne, ale dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego woli dmuchać na zimne. Placówka zamyka część oddziałów. Pacjenci i personel trafili na kwarantannę! Co dalej?

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:05 Nowe zakażenia w JSW. W tych kopalniach wykryto nowe przypadki! Koronawirus na Śląsku

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o kolejnych zakażeniach wykrytych w swoich kopalniach. Łącznie w zakładach tej spółki mamy już 1400 potwierdzonych przypadków zakażeń. Kto i gdzie? Sprawdźcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:40 Chiny: 11 nowych zakażeń koronawirusem, brak ofiar śmiertelnych

PAP: Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w poniedziałek o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, wszystkie dotyczą osób, które przyjechały z zagranicy. Nie odnotowano ani jednego nowego zgonu. Raport z poprzedniego dnia mówił o trzech przypadkach nowych zakażeń, wszystkie były" zaimportowane". Ogólna liczba osób zakażonych w Chinach wynosi 82 985. Od początku epidemii w Chinach zmarły 4634 osoby.

10:22 Nie ma nowych przypadków koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem

Koronawirus w Polsce i kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. Resort przekazał bardzo pozytywne wieści. Wprawdzie znowu mamy sporo nowych przypadków zachorowań na COVID-19, ale za to w ciągu nie odnotowano żadnego zgonu! Jak zatem wygląda aktualna sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim i na terenie Torunia? Sprawdzamy stan na 25 maja 2020 roku.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:15 Koronawirus na Śląsku. Jeszcze WIĘCEJ zakażonych! MZ: Śląskie na szczycie raportu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25 maja) o godz. 10:00 o 148 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Ponownie najwięcej przypadków potwierdzono w województwie śląskim. Sprawdźcie najnowszy raport MZ!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:05 WZROST zakażonych koronawirusem w Polsce! Najnowszy raport MZ

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiaj (25 maja) o godz. 10:00 najnowszy raport dotyczący kolejnych zakażeń koronawirusem w kraju. Odnotowano 148 nowych zakażeń.

Dotyczą one województw:

 • śląskiego (89),
 • wielkopolskiego (18),
 • dolnośląskiego (15),
 • lubelskiego (10),
 • świętokrzyskiego (4),
 • opolskiego (4),
 • pomorskiego (3),
 • podlaskiego (3),
 • lubuskiego (1),
 • zachodniopomorskiego (1). 

- Ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań - odejmujemy je z wykazu woj. wielkopolskiego. Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19 - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 21 440 zakażeń koronawirusem. Odnotowano także 996 zgonów.

09:45 Brazylia: kolejne 653 zgony osób zakażonych koronawirusem

PAP: 653 osoby zakażona koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Brazylii - poinformowało w niedzielę wieczorem czasu miejscowego brazylijskie ministerstwo zdrowia. W sumie na Covid-19 w tym kraju zmarło 22 666 osób. Potwierdzono także 15 813 nowych zakażeń, co oznacza, że w Brazylii zainfekowanych koronawirusem jest 363 211 osób. Brazylia pod względem liczby zakażeń jest druga na świecie, za USA, natomiast pod względem śmiertelności - szósta, za USA, Wielką Brytanią, Włochami, Hiszpanią i Francją.

09:30 USA: o 638 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii

PAP: O 638 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych; łączna liczba zgonów z powodu koronawirusa w tym kraju wynosi 97 698 - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Poprzednio przyrost zgonów mniejszy niż tysiąc w ciągu doby odnotowano w USA w poniedziałek. Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19. Przy zachowaniu obecnego trendu bilans ten przekroczy w USA 100 tys. jeszcze w maju.

08:56 Do kiedy będziemy nosić maseczki? Jak długo jeszcze? Szumowski podał datę. To już niebawem!

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane związane z koronawirusem w Polsce to ponad dwadzieścia jeden tysięcy chorych oraz ponad tysiąc zmarłych. Rząd zdecydował się łagodzić kolejne obostrzenia, ale wiele wciąż jest utrzymanych, jak choćby restrykcje w restauracjach czy w zakładach fryzjerskich. Cały czas istnieje również obowiązek noszenia maseczek na ulicach i w komunikacji miejskiej. Najnowsza deklaracja ministra zdrowia z pewnością wielu ucieszy. Jak długo będziemy nosić maseczki?

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

08:45 We Włoszech kolejna faza odmrażania kraju: otwarcie siłowni i basenów

PAP: Włochy wchodzą w poniedziałek w kolejną fazę znoszenia restrykcji, wprowadzonych w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Otwarte zostaną siłownie, ośrodki sportowe i baseny. Wstrzymuje się z tym do czerwca Lombardia, gdzie sytuacja, choć poprawia się, jest nadal poważna. Po prawie trzech miesiącach dla tysięcy Włochów kończy się gimnastyka w salonie albo na balkonie i podnoszenie sztang zrobionych ze zgrzewek wody na kiju od szczotki - zauważają media. Miłośnicy sportu będą mogli wrócić do swoich ulubionych siłowni, sal gimnastycznych i na baseny, na co zgodził się rząd Giuseppe Contego. Ostateczne decyzje w tej fazie wychodzenia z kryzysu mogą podejmować władze regionów.

08:20 USA: w stanie Nowy Jork wzrost liczby zgonów z powodu koronawirusa

PAP: Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby o 15 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19. Ponieważ jednak inne wskaźniki określające przebieg epidemii maleją, zapowiedział dalsze rozluźnianie restrykcji. Ostatniej doby w całym stanie zmarło 109 osób zakażonych koronawirusem; poprzedniej - 84, czyli najmniej od marca. „Ogólny trend jest wciąż dobry. 109 rodzin, które straciły ukochaną osobę, pozostaje w naszych myślach i modlitwach” – powiedział Cuomo.

08:00 Koronawirus w Polsce. Uczniowie wracają do szkół! Tych zasad muszą przestrzegać

Od 25 maja rząd znosi kolejne obostrzenia wprowadzone na czas epidemii koronawirusa w Polsce. Tym razem chodzi o przywrócenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Najmłodsi wracają więc do szkół, ale wciąż muszą przestrzegać wielu zasad. Jakich? Sprawdźcie!

[SZCZEGÓŁY]

07:45 Koronawirus w Kępnie. W weekend przebadano ponad 1200 mieszkańców! 

Sytuacja w Kępnie jest bardzo trudna, Wczoraj (24 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem! W związku z rosnącą liczbą zachorować, wojewoda wielkopolski w miniony weekend uruchomił punkt pobrań test and go. Łącznie przebadano 1202 mieszkańców Kępna.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

07:30 Ale WPADKA! Gliwice: Premier z wojewodą złamali wytyczne rządu!

W cztery osoby przy jednym stoliku i bez zachowania wymaganej odległości. Niemożliwe? A jednak! Premier RP Mateusz Morawiecki wraz z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i dwoma innymi osobami złamali wytyczne rządu wprowadzone na czas epidemii koronawirusa. To wszystko w jednej z restauracji w Gliwicach. Zobaczcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

07:05 Podlaskie. Koronawirus w sklepie. PILNY apel SANEPIDU! Robiłeś tam zakupy? Zadzwoń!

Koronawirusa wykryto u sprzedawczyni. Nie wiadomo z iloma osobami w sklepie kobieta miała kontakt. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hajnówce apeluje do wszystkich klientów sklepu "PONEK" w Narwi (pow. hajnowski) o telefoniczny kontakt. Chodzi o osoby, które były w sklepie w dniach 11-15 maja oraz 18 maja.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

06:40 Prezydent Chile: szpitale są przeciążone do granic możliwości

PAP: Szpitale są przeciążone do niemal do "granic możliwości " - powiedział w niedzielę prezydent Chile Sebastian Pinera, gdy liczba osób zakażonych koronawirusem sięgnęła niemal 70 tys. po kilku dniach znacznych dobowych wzrostów nowych przypadków infekcji. Resort zdrowia Chile poinformował, że w ciągu ostatniej doby liczba nowych zakażeń wyniosła 3 709. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi 718. "Jesteśmy bardzo blisko przeciążenia szpitali do granic możliwości, ponieważ bardzo wzrosła potrzeba opieki medycznej oraz dostępu do łóżek na oddziałach intensywnej terapii i respiratorów" - powiedział Pinera podczas wizyty w szpitalu w Santiago, które jest jednym z największych ognisk epidemii.

06:25 Irlandia: tylko cztery zgony na Covid-19 i 57 nowych zakażeń

PAP: W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarły cztery osoby, w efekcie czego łączna liczba zgonów wzrosła do 1 608, wykryto też 57 nowych zakażeń - podało w niedzielę po południu tamtejsze ministerstwo zdrowia. To druga tak niska liczba zgonów w ciągu ostatniego tygodnia, ale ponieważ poprzednio też dotyczyła ona weekendu, może to być efektem opóźnień w potwierdzaniu przyczyny zgonu w weekendy. Przez ostatnie dwa tygodnie dobowa liczba zgonów z dwoma wyjątkami mieściła się w przedziale od 10 do 16.

06:10 Ponad 21 tysięcy zakażeń i prawie tysiąc zgonów. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa

Dzień dobry! Ponownie witamy w naszej relacji na żywo. Tutaj znajdą Państwo najświeższe informacje dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi, w kraju potwierdzono już 21 326 przypadki zakażeń. Odnotowano także 996 zgonów. Śledźcie naszą relację i bądźcie na bieżąco!

Koronawirus w Polsce 24.05.2020
Autor: Super Express Koronawirus w Polsce 24.05.2020
Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.