Wirus

i

Autor: cottonbro

Poniedziałek, 23 marca: o troje chorych na COVID-19 więcej w Śląskiem

2020-03-23 20:50

Przypomnijmy: w poniedziałek zamarł 83-latek z chorobami współistniejącymi, u którego zdiagnozowano COVID-19. Wojewoda śląski złożył wyraz głębokiego współczucia.

A wieczorem Alina Kucharzewska, rzecznik Jarosława Wieczorka, raportowała: „W dobrym stanie jest kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia. Z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem do lekarza chorób zakaźnych zgłosiła się kobieta w sile wieku. Kobieta była w Dubaju i wracała do domu przez trzy kraje europejskie. Decyzją lekarza została objęta izolacją domową. Pod nadzorem gliwickiego sanepidu jest mężczyzna w starszym wieku, który przebywa w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia”.

W województwie hospitalizowanych jest w sumie 107 osób. W kwarantannie pozostaje 2616 osób, a pod nadzorem sanitarnym – 7539.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE