Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus. 83-latek zmarł w szpitalu w Tychach. SZOKUJĄCE szczegóły

2020-03-23 13:31

Nie żyje pacjent ze Szczyrku, który przebywał w szpitalu w Tychach. 83-letni mężczyzna jest ósmą ofiarą śmiertelną zakażenia koronawirusem. Wiadomo, że miał również schorzenia współtowarzyszące. Przedstawiciele szpitala podali szczegółowe informacje na temat zmarłego.

W poniedziałek przed południem Urząd Miasta w Szczyrku poinformował o śmierci pacjenta z koronawirusem, który przebywał w szpitalu specjalistycznym w Tychach. Tragiczną informację potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. 83-letni mężczyzna miał choroby towarzyszące. Około godz. 14.00 poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących pacjenta. Przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Megrez w Tychach odbyła się konferencja prasowa.

- Jest to osoba w wieku 83 lat. Miała kontakt z obywatelami Holandii przez kilka dni. Pacjent trafił do szpitala w sobotę późnym wieczorem. Był w stanie ciężkim, miał niewydolność oddechową. Jego stan w ciągu kilku godzin się pogorszył. Niestety, w niedzielę zmarł  - powiedział na temat zmarłego dr Jarosław Madowicz, wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Medycznych.

Jak dodała Beata Puzanowska, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach, mężczyzna miał  kontakt z obywatelami Holandii przez 10 dni. - Mężczyzna nie wymagał wspomagania, był na własnym oddechu. Jego stan był jednak trudny od samego początku. Objawy, jakie mu towarzyszyły, to gorączka i duszności. Był obciążony z racji wieku i chorób układu krążenia- przekazała Puzanowska podczas konferencji prasowej. Jednocześnie dodała, że małżonka mężczyzny obecnie przebywa w domu. Wszystkie osoby, które miały kontakt z mężczyzną, zostały objęte kwarantanną. Część z nich przebywa w szpitalach.

83-latek jest ósmą ofiarą koronawirusa w Polsce. W województwie śląskim mamy 74 przypadki zakażenia.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE