Poszła na Babią Górę w szortach i staniku przy potwornym mrozie! Omal nie przypłaciła tego życiem! [NOWE FAKTY]

2021-01-18 20:00 Rafał Strzelec
Babia Góra. W samych szortach i staniku poszła w góry podczas siarczystego mrozu
Autor: Grupa Podhalańska GOPR

Są nowe informacje w sprawie stanu zdrowia kobiety, która w sobotę razem ze znajomymi zdecydowała się sforsować szlak w kierunku Babiej Góry w samych szortach i staniku. Kobieta trafiła w ciężkim stanie do stanie do szpitala. Jej życie, ze względu na skrajne wychłodzenie organizmu, było zagrożone. Na szczęście turystka dochodzi do siebie.

Babia Góra. Półnaga turystka niemal zamarzła na szlaku!

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 stycznia. Kobieta wraz ze swoimi znajomymi postanowiła wybrać się na "morsowanie" po górach. Chciała wejść na Babią Górę w samych szortach i staniku. W pewnym momencie zasłabła. Na miejsce przylecieli ratownicy. - Ratownicy idący z Izdebczysk po blisko 50 minutach jako pierwsi dotarli do poszkodowanej. Kobieta w stanie głębokiej hipotermii, z widocznymi odmrożeniami, przytomna, ale bez logicznego kontaktu, ubrana przez turystów w ich prywatną odzież, została dodatkowo zabezpieczona termicznie wyposażeniem ratowników: rękawiczkami, goglami, czapkami, kurtką puchową oraz techniczną. Ratownicy w bardzo trudnych warunkach (wiatr 85 km/h, temperatura odczuwalna -20 stopni) rozpoczęli sprowadzanie poszkodowanej w głębokim śniegu zapadając się po pas, z pomocą turystów, którzy w pierwszej kolejności zajęli się poszkodowaną i zawiadomili ratowników GOPR - relacjonował beskidzki GOPR.

Stan kobiety był fatalny. W momencie przekazania jej ratownikom temperatura ciała turystki wynosiła niewiele ponad 25 stopni Celsjusza. Z powodu hipotermii trafiła do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie. Jak przekazuje Gazeta Wyborcza kobieta dochodzi powoli do zdrowia. Została przetransportowana z placówki w Suchej Beskidzkiej do lecznicy im. Rydygiera w Krakowie. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Czytaj również: UDUSIŁ matkę. Potem SPAŁ z jej zwłokami! Makabryczna zbrodnia w Częstochowie

Jak mrozić grzyby?