wierni w szoku

Poszliśmy w Wielkanoc do kościoła w diecezji sosnowieckiej. Oto, co usłyszeliśmy

2024-03-31 19:56

Nie tego spodziewali się wierni, którzy przyszli w Wielkanoc do kościoła w diecezji sosnowieckiej. Gdy w regionie huczy od plotek o tragicznym zdarzeniu na jednej z plebanii, ksiądz postanowił nie komentować sprawy. Wierni byli w niemałym szoku.

Kolejna afera z udziałem księdza mocno zatrzęsła posadami diecezji sosnowieckiej. Przypominamy, w mieszkaniu służbowym księdza rezydenta Krystiana K. z nieustalonych dotąd przyczyn zmarł młody mężczyzna. O jego śmierci w oficjalnym komunikacie poinformowała sama kuria. Jak się okazało, w siedzibie duchownego policjanci znaleźli narkotyki. Ksiądz Krystian usłyszał zarzuty. Teraz do sprawy odniósł się arcybiskup Adrian Galbas, administrator sosnowieckiej diecezji.

Zobacz: Wszystkie skandale diecezji sosnowieckiej. O tych wydarzeniach mówiła cała Polska

"Z ogromną przykrością przyjąłem wiadomość o śmierci młodego mężczyzny w mieszkaniu należącym do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. W intencji Zmarłego odprawiłem Mszę Świętą, a jego rodzinę proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia" - czytamy w komunikacie.

Afera w diecezji sosnowieckiej. Ksiądz nie skomentował sprawy

Byliśmy na mszy wielkanocnej w kościele w diecezji sosnowieckiej. Podobnie jak pozostali wierni spodziewaliśmy się krótkiego komentarza do całej afery. Nadaremno. Ksiądz w żaden sposób nie odniósł się do skandalu, co zdecydowanie nie spodobało się wiernym. Duchowny podczas mszy skupił się wyłącznie na celebrowaniu świąt. Podczas kazania zaznaczył także, że w nadchodzący piątek (5 kwietnia) nie obowiązuje wstrzemięźliwość.

Ksiądz z Sosnowca z narkotykami

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki