Potężne nawałnice nad Polską! Wprowadzono ostrzeżenia. "Zagrożenie zdrowia i życia" [GDZIE JEST BURZA, 12 LIPCA]

2021-07-12 9:32
Pogoda znowu namiesza. Burze, silny wiatr i opady gradu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem!
Autor: sethink/cc0/pixabay IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dla województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Burze w Polsce 12 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami w południowej Polsce. Alerty zostały wydane z datą 12 lipca. Burze mogą być bardzo niebezpieczne. Chodzi przede wszystkim o ulewne deszcze, grad i silne wichury. Wedle meteorologów burze mogą wystąpić także w województwie śląskim. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek 12 lipca. Zobacz, gdzie wystąpią burze w Polsce. Szczegóły poniżej.

Burze w Polsce. IMGW ostrzega. Wprowadzono żółty alert

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia w związku z burzami w Polsce. Jak prognozują meteorolodzy z IMGW wyładowania atmosferyczne mogą głównie występować w południowej części kraju. Żółty alert wprowadzono w kilku województwach: lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 12 lipca. W województwie śląskim żółty alert wprowadza się od godz. 10.00 do godz. 21.00. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć [ulewne] opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad - podaje IMGW.

IMGW wprowadza I stopień ostrzeżenia. Co to oznacza?

IMGW wprowadziło I stopień ostrzeżenia przed burzami, czyli tak zwany żółty alert. Co on oznacza? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy na stronie IMGW.

Gdzie jest burza? Prognoza pogody 12 lipca [MAPA, RADAR]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej co jakiś czas publikuje ostrzeżenia burzowe. Mieszkańcy Śląska i Zagłębia często sprawdzają prognozy pogody, aby dowiedzieć się, gdzie występują wyładowania atmosferyczne. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? W sieci można znaleźć kilka narzędzi, które pomagają określić, jak będzie kształtowała się sytuacja pogodowa w najbliższych godzinach. Poniżej prezentujemy mapy, które pozwolą określić, gdzie aktualnie występują burze.

Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE