POTĘŻNY cios w handlarzy narkotykami! Ogromna w tym zasługa śląskich policjantów [ZDJĘCIA]

2019-10-02 10:46

Ponad pół miliona złotych - tyle był wart towar, który udało się zabezpieczyć podczas akcji funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy zatrzymali 10 osób w związku z nielegalnym procederem. Swój udział w zatrzymania mieli również funkcjonariusze ze Śląska.

Ale zacznijmy od początku. CBŚP zatrzymało 10 osób, w tym 6 Polaków. Byli oni związani z pseudokibicami jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Akcja miała charakter transgraniczny, bowiem policjanci rozpracowywali potężną grupę przestępczą, zajmująca się przemytem środków odurzających z Czech do Polski. Dlatego od początku kontaktowali się w tej sprawie z kolegami po fachu z Ostrawy.

Już w połowie września na terenie Polski zatrzymano 2 osoby nieopodal granicy z południowym sąsiadem. W samochodzie, którym kierowała jedna z nich, znaleziono 15 kg marihuany o szacunkowej wartości ponad pół miliona złotych. Kapitalną robotę wykonali przedstawiciele Śląskiego Komisariatu Policji Autostradowej, którzy wsparli kolegów z CBŚP.

Potem przyszła pora na Kraków - tam wpadły kolejne cztery osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBŚP. Policjanci przeszukali zajmowane przez nich nieruchomości. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono także mienie podejrzanych w wysokości 186 tys. zł, 15 tys. euro, a także 5 pojazdów o łącznej wartości 1,2 mln zł.

Mniej więcej w tym samym czasie czescy policjanci odnaleźli prawdziwe narkotykowe eldorado. Na terenie ich państwa znaleziono plantację, a tam ok. 100 krzaków konopi indyjskiej i blisko 5 kg gotowego narkotyku. Znaleziono również broń - amunicję kal. 9 mm. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono 1,2 mln koron czeskich, dwie nieruchomości i osiem pojazdów, a także 11 kont bankowych użytkowanych przez osoby podejrzane.

- Zatrzymani Polacy to mieszkańcy Krakowa w wieku od 30 do 62 lat, dotychczas wszyscy z nich byli wcześniej notowani za różne przestępstwa, w tym część m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące przemytu i posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara od 3 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wobec czterech z tych osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - podaje biuro CBŚP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany