Przerażające sceny w Jastrzębiu. 13-latek spacerował po parapecie na 3. piętrze. Wszyscy się gapili, nikt nie wezwał pomocy!

i

Autor: Shutterstock Przerażające sceny w Jastrzębiu - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Przerażające sceny w Jastrzębiu. 13-latek spacerował po parapecie na 3. piętrze. Gapie robili zdjęcia, nikt nie wezwał pomocy!

Najpierw spacerował, a później usiadł na zewnętrznym parapecie okna w bloku na 3 piętrze. Te przerażające sceny rozegrały się w czwartek, 16 czerwca na jednym z jastrzębskich osiedli. Jak mówi kobieta, która wezwała pomoc - pod blokiem zebrał się tłum gapiów, robili zdjęcia, nikt z dorosłych nie wezwał pomocy.

Przerażające sceny rozegrały się 16 czerwca na jednym z osiedli w Jastrzębiu-Zdroju. W oknie jednego z mieszkań w bloku na trzecim piętrze siedział 13-letni chłopiec. Jak wynika z relacji, chłopak wcześniej spacerował po zewnętrznym parapecie, po czym na nim usiadł. Pod oknem zebrał się tłum gapiów, który robił zdjęcia. Żadna z dorosłych osób nie wezwała na miejsce pomocy - donosi dziennikzachodni.pl

Piekary Śląskie: Zrobiła zdjęcie dzieci siedzących w oknie. Burza w komentarzach! "Głupoty wyjdą bokiem"

- Sytuację obserwowało sporo dorosłych, dzieci, coś krzyczeli, ale nikt nie zadzwonił po służby ratunkowe. Z balkonu zauważyłam sytuację, natychmiast powiadamiając telefonicznie operatora pod numerem alarmowym - cytuje Agnieszkę Błachut "DZ".

Kilka minut po telefonie kobiety na miejscu była już straż pożarna, a także policja.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: PiS już nie broni polskiej rodziny, odwrócił się od niej plecami

Na widok wozów strażackich chłopiec schował się do środka mieszkania. Jak miał później tłumaczyć policjantom, chciał się popisać przed kolegami. W czasie, gdy 13-latek spacerował po parapecie, jego ojciec poszedł po zakupy. Mężczyzna został pouczony przez policjantów, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Widzisz dziecko siedzące w oknie. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE