Przytulali się do ścian w Pałacu Kultury Zagłębia. Powód zaskakuje

i

Autor: Pałac Kultury Zaglębia Przytulali się do ścian w Pałacu Kultury Zagłębia. Powód zaskakuje

Dąbrowa Górnicza

Przytulali się do ścian w Pałacu Kultury Zagłębia. Powód zaskakuje

Gdy żar leje się z nieba, a temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza wszyscy szukamy ochłody. W Dąbrowie Górniczej znaleźli sposób na upały i w ogóle nie chodzi tutaj o taplanie się w jeziorze. Marmuring, to nowy sposób na upały.

Lato nas rozpieszcza. Końcówka czerwca i początek lipca przywitały nas 30 stopniowymi upałami. Jedni szukali ochłody na basenach miejskich, inni nad jeziorem, a w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, postawili na...marmuring czyli chłodzenie prze marmurów przytulenie.

Czytaj także: Wyrwany ogon, okaleczony odbyt! Znaleziono psa w koszmarnym stanie. Szok w Rybniku

- Miałem już serdecznie dość tych upałów. Szedłem coś załatwić i po drodze przytuliłem się do ściany - mówi Olaf Otwinowski, specjalista ds. PR w PKZ.

- W tym czasie przechodziła koleżanka i zapytała co robię. Odpowiedziałem, że się chłodzę, a ona na to: no tak był plażing, może być marmuring. I tak to się wszystko zaczęło - śmieje się Otwinowski.

Mamrmuring szybko docenili mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i leniwiec, na co dzień mieszkający w Pałacu Kultury Zagłębia. Każdy może przyjść przytulić się do marmurowych ścian, albo położyć na marmurowej posadzce.

Sonda
Śpisz nago w czasie upałów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE