Będzin. 3-latek wpadł do rzeki! Po wyjęciu na brzeg nie miał funkcji życiowych

i

Autor: KM PSP Będzin Będzin. 3-latek wpadł do rzeki! Po wyjęciu na brzeg nie miał funkcji życiowych

Będzin. 3-latek wpadł do rzeki! Po wyjęciu na brzeg nie oddychał

2022-07-03 10:20

Dramatyczne wydarzenia w Będzinie (woj. śląskie). Do Czarnej Przemszy wpadł 3-letni chłopiec. - Ze względu na głębokość oraz nurt rzeki, chłopiec natychmiast znalazł się pod wodą - zrelacjonowali będzińscy strażacy, którzy reanimowali dziecko po wyciągnięciu na powierzchnię.

Jak wynika z informacji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, w sobotę (2 lipca) tamtejsi funkcjonariusze pracowali w centrum miasta przy usuwaniu z Czarnej Przemszy rękawa sorpcyjnego, gdy zauważyli kilkuletnie dziecko, zbliżające się po drugiej stronie do rzeki, która na tym odcinku jest skanalizowana, płynie w wykopie z łagodnie opadającymi brzegami, po obu stronach znajdują się miejskie bulwary. - Dziecko nie reagowało na krzyki i wpadło do wody. Ze względu na głębokość oraz nurt rzeki, chłopiec natychmiast znalazł się pod wodą - zrelacjonowali będzińscy strażacy. Jak zaznaczyli, do rzeki na ratunek wskoczył starszy aspirant Mateusz Dyraga, a w pomoc zaangażowała się osoba postronna - pan Kamil Pietluch. Chłopczyk po wyjęciu na brzeg nie miał funkcji życiowych! Natychmiast podjęto reanimację, dzięki której odzyskał krążenie i oddech.

Chłopiec, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, został przetransportowany do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Po pewnym czasie okazało się, że czuje się dobrze. Pozostał jednak na obserwacji w szpitalu.

Będzińscy strażacy zaznaczyli, że wraz z rozpoczętymi wakacjami kolejny raz apelują o opiekę na dziećmi. Przypomnieli też słowa ze strażackiego ślubowania: „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia".

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Małe dziecko utopiło się w jeziorze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE