QUIZ. Sławni ludzie ze Śląska i Zagłębia. Wiesz, z jakich miast pochodzą? Sprawdź się

2021-04-21 7:24 Bartosz Wojsa
QUIZ. Sławni ludzie ze Śląska i Zagłębia. Wiesz, z jakich miast pochodzą? Sprawdź się
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Piotr Żyła, Anna Dereszowska, Marcin Najman, Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Kamil Glik... Sławnych ludzi ze Śląska i Zagłębia można by wymieniać w nieskończoność. Wybraliśmy dwadzieścia gorących nazwisk ze świata muzyki, sportu i szeroko rozumianego show biznesu. To ludzie pochodzący z województwa śląskiego. Czy wiesz, z jakich miast pochodzą? Być może spotkasz ich kiedyś na ulicy. Sprawdź się w naszym quizie.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE