Racibórz: 14-latka zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Tragedia w Raciborzu. Rodzice znaleźli nieprzytomną 14-latkę. Dziewczyna zmarła w wyniku zatrucia czadem

Tragedia!

Racibórz. 14-latka zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Ciało dziewczynki znaleźli rodzice

2022-11-29 8:54

Tragedia w Raciborzu. Nie żyje 14-letnia dziewczyna, która zatruła się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 listopada wieczorem. Nieprzytomną 14-latkę znaleźli w łazience rodzice. Mimo trwającej godzinę resuscytacji nie udało się jej uratować.

Zatrucie tlenkiem węgla w Raciborzu. Nie żyje 14-latka

Racibórz. Nie żyje 14-latka, która zatruła się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 listopada. Strażacy otrzymali zgłoszenie z WCPR o godz. 22.09 dotyczące 14-latki mieszkającej przy ul. Warszawskiej, u której było podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. - Na miejsce udały się dwa zastępy straży pożarnej. Zespół ratownictwa już prowadził wówczas resuscytację. Strażacy dokonali pomiarów w mieszkaniu. W przedpokoju stężenie tlenku węgla wynosiło 120 ppm. Druhowie z OSP przygotowywali w tym czasie lądowisko dla śmigłowca LPR. Jednak po jakimś czasie otrzymali informację, że ze względu na warunki atmosferyczne śmigłowiec nie przyleci. Po trwającej godzinę resuscytacji lekarz stwierdził zgon 14-latki - bryg. Roland Kotula, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Wiadomo, że nieprzytomną 14-latkę znaleźli w łazience rodzice. Wszystko wskazuje na to, że tlenek uwolnił się z gazowego podgrzewacza wody. 

- Czujniki tlenku węgla to domowi strażnicy naszego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby te urządzenia znajdowały się w naszych mieszkaniach. One mogą uratować czyjeś życie - dodaje Kotula.

Sonda
Czy masz w domu czujnik tlenku węgla?
Tlenek węgla - kiedy powstaje? Jakie są objawy zatrucia czadem?
Listen to "Życie po stracie dziecka. Jak wspierać rodziców? [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają