Racibórz. Pojazd ZMIÓTŁ trzy nastolatki na pasach! Policja publikuje nagranie [WIDEO]

2020-09-16 15:51 Rafał Strzelec
Racibórz. Pojazd ZMIÓTŁ trzy nastolatki na pasach! Policja publikuje nagranie [WIDEO]
Autor: Policja Racibórz

Groźny wypadek w Raciborzu. Policjanci opublikowali nagranie, na którym widać jak samochód dostawczy uderzył w trzy nastolatki przechodzące przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście nic im się nie stało, ale policja ostrzega, że w tego typu sytuacjach bardzo łatwo o tragedię.

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek 10 września około godz. 14.00 na ul. Reymonta w Raciborzu. Trzy nastolatki przechodziły przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Kowalską. Na początku policja informowała, że potrącił je bus, ale okazało się, że był jednak dostawczak. - Kierujący samochodem dostawczym, omijając inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić nastolatki, potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Młode osoby trafiły do szpitala - informuje raciborska policja. Poniżej można zobaczyć nagranie z tego dramatycznego zdarzenia.

Bus zmiótł trzy osoby na pasach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło również w Mysłowicach. Kierujący samochodem osobowym uderzył w wózek z rocznym dzieckiem. Na szczęście tam również nic poważnego się nie stało. Jednak prędzej czy później na przejściu może wydarzyć się kolejna tragedia, dlatego policjanci publikują dramatyczne nagranie ku przestrodze. Bo w końcu lepiej zapobiegać takim zdarzeniom.

- Pieszy nie ma najmniejszych szans w starciu z samochodem. Jak widać, ta elementarna wiedza nie jest jeszcze przyswojona przez wielu kierujących. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu rzadko kiedy kończy się szczęśliwie. Poważne urazy głowy, połamane kończyny, obrażenia narządów wewnętrznych i długa rehabilitacja - to ten łagodny scenariusz. Śmierć, a potem ból najbliższych - to z kolei najbardziej tragiczny, choć niestety częsty finał - przypominają śledczy i dodają, ze to właśnie w Polsce ginie najwięcej pieszych w Unii Europejskiej.