Żołnierze z Ukrainy w Katowicach. Mamy zdjęcia!

i

Autor: Alina Kucharzewska - rzeczniczka wojewody śląskiego Żołnierze z Ukrainy w Katowicach. Mamy zdjęcia!

Żołnierze z Ukrainy już w Katowicach. Mamy zdjęcia!

Ranni żołnierze z Ukrainy w Katowicach! Nocna konferencja wojewody [ZDJĘCIA]

2022-07-28 22:09

W czwartkowy (28.07.22) wieczór już przed 20.00 na Dworzec Główny w Katowicach wjechał pociąg z rannymi ukraińskimi żołnierzami. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek zdradził na miejscu pierwsze szczegóły. "Są w różnym stanie...".

Ukraińscy żołnierze w Katowicach. Zgodnie z planem w czwartkowy (28.07.22) wieczór do Polski wjechały pociągi z rannymi, ukraińskimi żołnierzami. Specjalny transport zatrzymał się w Krakowie i Katowicach. Z tych dwóch miast są rozlokowywani do różnych placówek medycznych - szpitali zarówno w Krakowie, jak Katowicach i innych miejscach w kraju. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas specjalnej nocnej konferencji prasowej na dworcu zdradził, że do Katowic przyjechało 14 osób. Przybyli z - jak zaznaczył wojewoda - "bardzo różnych części Ukrainy", także z tych najbardziej wysuniętych na wschodni front regionów. Niektórym - tym w najcięższym stanie - towarzyszą członkowie rodzin.

Polecamy: Turecki koszmar Marceliny! Wymarzone wakacje skończyły się śpiączką

Ukraińscy żołnierze w Katowicach: "Trafią do szpitali, w których mogą być zaopatrzeni"

Wojewoda nie chciał zdradzać szczegółów dot. miejsc, w które trafią żołnierze. Zapewnił, że będą to placówki na terenie woj. śląskiego i te, w których po prostu będą mogli otrzymać potrzebną pomoc. - Wierzę, że służby medyczne tych placówek staną na wysokości zadania, jak zresztą robią to na co dzień - mówił. Żołnierze są w różnym stanie. Nie każdy porusza się o własnych siłach.

- Jeżeli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi przyjąć kolejnych pacjentów z Ukrainy. To realna pomoc, jak tylko taki pociąg będzie, placówki na Śląsku są gotowe przyjąć i leczyć - deklarował. Co do samego transportu - pociąg został zorganizowany przez Ministerstwo Zdrowia przy wsparciu Kancelarii Premiera.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
W Polsce brakuje cukru. Sprawdziliśmy jak jest w Niemczech

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają