REKORDZISTA! Trzy kradzieże w pół godziny. W tym samym sklepie

2019-12-03 10:14 RS
Złodziej z Jastrzębia-Zdroju
Autor: Policja Jastrzębie Zdrój

To się nazywa wyczyn! Pewien czterdziestolatek z Jastrzębia-Zdroju był tak sprawnym złodziejem, że w ciągu pół godziny okradł trzy razy ten sam sklep. A potem sprzedał skradzione fanty..

Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów AGD w Jastrzębiu-Zdroju i w ciągu zaledwie pół godziny wyniósł sporo sprzętu. Jego łupem padały głośniki mobilne, gry na konsolę, alkomat, golarki męskie, słuchawki. Mężczyzna wszystko chował do plastikowej torby. Wychodził z budynku i przez nikogo niepokojony oddalał się z łupami.

- Fakt kradzieży ujawnili pracownicy, przeprowadzając inwentaryzację w sklepie. Monitoring zarejestrował wszystkie kradzieże, złodziej został rozpoznany przez jednego z pracowników. Zatrzymanie złodzieja okazało się nie takie łatwe z uwagi, iż jest to osoba, która nie ma stałego miejsca pobytu - podaje jastrzębska policja.

Po jakimś czasie udało się jednak rabusia schwytać. Okazało się, że cały sprzęt, wart 3,5 tysiąca złotych, zdołał już sprzedać. Zgodnie z prawem 40-latkowi grozi 5 lat więzienia. Ale jako recydywista może trafić za kratki na dłużej.

- Zgodnie z przepisami kodeksu karnego w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę - podaje policja.