Rybnik. Klub otwarty mimo obostrzeń. Podczas imprezy interweniowała policja

Rybnik. Klub otwarty mimo obostrzeń. Podczas imprezy interweniowała policja
Autor: Ulrike Mai/cc0/pixabay Funkcjonariusze wylegitymowali 139 uczestników imprezy.

W jednym z rybnickich klubów muzycznych interweniowała policja. Powodem wizyty funkcjonariuszy w lokalu było jego otwarcie mimo lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa. Właściciel klubu tłumaczył mundurowym, że wewnątrz odbywanie się spotkanie "Strajku Przedsiębiorców". Policjanci wylegitymowali 139 osób i zapowiedzieli przesłanie materiałów dotyczących tej sprawy do prokuratury oraz sanepidu.

Policja interweniowała podczas imprezy w Rybniku

W nocy z piątku na sobotę (22/23 stycznia) policjanci interweniowali w jednym z klubów muzycznym znajdujących się w centrum Rybnika. Powodem wizyty funkcjonariuszy było otwarcie lokalu mimo wprowadzonego ze względu na pandemię koronawirusa lockdownu. Właściciel tłumaczył mundurowym, że nie łamie obostrzeń, ponieważ wewnątrz odbywa się spotkanie "Strajku Przedsiębiorców". Na miejscu policjanci wylegitymowali 139 uczestników imprezy.

PRZECZYTAJ: Nastoletni mordercy i młode ofiary. Historie tych zbrodni są wstrząsające [GALERIA]

Z relacji policji wynika, że część osób przebywających w lokalu nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe. Za te wykroczenia policjanci ukarali sprawców mandatami. Mundurowi sporządzili również dokumentację z interwencji w rybnickim klubie i zapowiedzieli przekazanie tych materiałów do Prokuratury Rejonowej w Rybniku oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. To te instytucje zdecydują o ewentualnym ukaraniu uczestników imprezy.

ZOBACZ: Tak Kościół zgarnia kasę w pandemii. Olbrzymie kwoty. Wiele osób będzie oburzonych

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi