Tak Kościół zgarnia kasę w pandemii. Olbrzymie kwoty. Wiele osób będzie oburzonych

2021-01-23 13:00 eib
Tak Kościół zgarnia kasę w pandemii. Olbrzymie kwoty. Wiele osób będzie oburzonych
Autor: Piotr Grzybowski Tak Kościół zgarnia kasę w pandemii. Olbrzymie kwoty. Wiele osób będzie oburzonych

Kościół wkracza w XXI wiek. Jeśli nie masz przy sobie gotówki, a chcesz "dać na tacę" to nic straconego. Rośnie liczba kościołów, w których pojawiają się ofiaromaty. Urządzenia te pozwala składać ofiary na potrzeby parafii za pomocą transakcji bezgotówkowych. Wpłat można dokonywać kartą, telefonem i BLIKiem.

Ofiaromaty w kościele. Jak można wpłacać na tacę bez gotówki?

Kościół katolicki wielkimi krokami wkracza w XXI wiek. Coraz więcej parafii decyduje się na zainstalowanie na terenie kościoła ofairomatów, które pozwalają wiernym na przekazywanie datków na kościół w formie bezgotówkowej.

Jak działa ofiaromat i czym jest?

Ofiaromat to urządzenie, które umożliwia wskazanie lub samodzielne wpisanie kwoty ofiary i przekazanie tych środków poprzez tzw. transakcję zbliżeniową. Potwierdzenie takiej operacji jest opcjonalne i jest przesyłane SMS-em na numer darczyńcy. Maszyna ma formę stojącej elektronicznej skarbony i bywa nazywany też elektroniczną tacą, e-tacą lub daromatem. 

Takiego rozwiązania przekazywania pieniędzy "na tacę" w czasie mszy doczekali się także parafianie uczęszczający do kościoła pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Od niedawna wierni mogą składać ofiary za pośrednictwem wpłatomatu obsługującego karty bankomatowe.

Rozwiązanie to ceni i chwali wielu parafian, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, kiedy każdy stara się ograniczać kontakt z innymi ludźmi.

Zobacz koniecznie: Abortowane dzieci umieszczone w szczepionkach?! Katolicy są wściekli. Ogromny protest! Ks. Kneblewski znów SZOKUJE

Pielęgniarka uratowała życie mojej mamusi