Rybnik: Naćpany kierowca autobusu woził pasażerów! Mogło dojść do tragedii [ZDJĘCIA]

2020-07-09 13:14 Bartosz Wojsa

Policjanci z Rybnika, dbając o bezpieczeństwo pasażerów, kontrolowali dzisiaj (9 lipca) kierowców autobusów. W trakcie kontroli kierującego u jednego z nich tester wykrył w ślinie obecność amfetaminy! 41-letni mieszkaniec Rybnika stracił już prawo jazdy.

Kontrole pojazdów, w tym autobusów, są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego w Rybniku. Jest to reakcja na zaistniałe zdarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie kraju. Chodzi o sytuację z naćpanymi kierowcami autobusów w Warszawie. 

Czytaj także:

Amfetamina w ślinie, czekają na wyniki krwi. Kolejny kierowca miejski po narkotykach?

Dzisiaj (9 lipca), tuż po godz. 8:00, na dworcu komunikacji miejskiej w Rybniku przy ulicy Budowlanych, policjanci z rybnickiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem linii nr 9, który wrócił z drugiego już porannego kursu.

- Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mężczyzna jest trzeźwy. Niestety inny był wynik badania wykonanego narkotesterem. Urządzenie wykryło w ślinie mieszkańca Rybnika obecność amfetaminy, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań - mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. 

Warszawa: Autobus spadł z wiaduktu! NIE ŻYJE jedna osoba, wielu rannych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu rozpoczął dzisiaj pierwszy kurs z zajezdni na ulicy Brzezińskiej o godzinie 4:20.

- Dalsze czynności śledczych będą uzależnione od zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym wyników przeprowadzonych badań - podkreśla asp. Bogusława Kobeszko.