Rybnik: Walczył o życie po pożarze, koledzy oddawali krew. Poparzony Błażej nie żyje!

2020-09-23 13:53 Bartosz Wojsa
Rybnik: Walczył o życie po pożarze, koledzy oddawali krew. Poparzony Błażej nie żyje!
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Rybnik: Walczył o życie po pożarze, koledzy oddawali krew. Poparzony Błażej nie żyje!

Pan Błażej, który uległ ciężkim poparzeniom ciała po pożarze w Rybniku-Niedobczycach, nie żyje. Smutna wiadomość została potwierdzona przez organizatorów kolejnej zbiórki krwi, która miała odbyć się 26 września. Wydarzenie nie zostaje jednak odwołane, a krew posłuży jako pomoc innym poszkodowanym.

Na początku lipca w Rybniku doszło do tragicznego zdarzenia. W dzielnicy Niedobczyce prowadzono bowiem prace konserwacyjne dachu na terenie jednej z firm. Wówczas miał miejsce wyciek gazu i pożar. Jeden z pracowników, pan Błażej, doznał poważnych poparzeń prawie na całym ciele. Do szpitala, gdzie do tej pory walczył o życie, przetransportowano go helikopterem LPR. Potrzebna była krew, więc koledzy i koleżanki od razu zorganizowali akcję krwiodawstwa, która odbyła się w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku-Niedobczycach. Teraz, 26 września, miała odbyć się kolejna zbiórka dla pana Błażeja. Niestety, mężczyzna nie żyje, jego obrażenia okazały się zbyt poważne. Wydarzenie nie zostanie jednak odwołane.

- Nasz kolega przegrał swoją walkę, ale zdając sobie sprawę z zapotrzebowania, chcemy ponowić akcję krwiodawstwa w najbliższą sobotę, zgodnie ze wcześniejszymi planami. Ponownie we współpracy z ZS nr 5 zapraszamy do udziału w tym szczytnym wydarzeniu – mówią organizatorzy, cytowani przez serwis rybnik.com.pl.

Akcja rozpocznie się 26 września o godz. 9:00 i potrwa do godz. 13:00. Znów odbędzie się w ZS5 w Rybniku-Niedobczycach. Ci, którzy chcą pomóc, muszą mieć skończone 18. lat i zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.