Ścianka w Bogucicach

i

Autor: DAV Kattowitz - Katowice, Facebook Ścianka w Bogucicach

Ścianka wspinaczkowa na familoku w Bogucicach. Tego jeszcze nie było

2015-07-16 18:59

Na ścianie kamienicy stojącej przy ulicy Bończyka 9 powstała nietypowa ścianka wspinaczkowa, która wykorzystuje elementy elewacji budynku. Pomysłodawcą jest Maksymilian Michałek, wspinacz i współwłaściciel familoka.

Ze ścianki korzystają głównie członkowie katowickiej sekcji Deutscher Alpenverein (DAV), ale i inni pasjonaci są mile widziani. Choć ścianka nie jest publiczna. 

- Trzeba się skontaktować z naszą sekcją, bo ścianka nie jest publiczna, jest naszą sekcyjną ścianką, i skorzystać, z któregoś z naszych wydarzeń, które mamy - mówi Maksymilian Michałek. 

Ale zaznacza, że zainteresowanie jest spore. - Pewnie dlatego, że nasza ścianka stała się bardzo medialna - śmieje się Michałek. 

Jak zapewnia, na ściankę na bogucickim familoku bez problemu powinien wejść każdy średnio-wysportowany amator wspinaczek. - Jedna strona jest trudniejsza, druga  jest prostsza, ścianka jest na poziomie ma 10 metrów wysokości i kończy się 1,5 metra przed dachem, żeby na niego nie wchodzić. 

Więcej informacji o ściance i możliwości skorzystania z niej znajdziecie na fejsbuku na profilu DAV-Kattowittz lub na dav-kattowitz.eu

W niedzielę w Bogucicach odbyła się uroczysta inauguracja ścianki wspinaczkowej, usytuowanej na elewacji kamienicy, będą...Posted by DAV Kattowitz - Katowice on 13 lipca 2015
Nasi Partnerzy polecają