Marek Plura

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Stan jest poważny

Senator Marek Plura walczy o życie w szpitalu. Polityk od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą

Śląski senator Marek Plura walczy o życie w szpitalu. Polityk jest w ciężki stanie -informuje portal slazag.pl. Plura trafił do szpitala w nocy z 17 na 18 stycznia z problemami z oddychaniem. Do szpitala polityk trafił z powikłaniami po grypie. Senator od urodzenia cierpi także na postępujący zanik mięśni.

Śląski senator walczy o życie w szpitalu. Marek Plura jest w ciężkim stanie

Jak informuje portal slazag.pl, w nocy z 17 na 18 stycznia do szpitala w Katowicach trafił senator Marek Plura. Polityk jest w stanie ciężkim. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, senator mierzy się z powikłaniami po grypie.

- Stan Marka jest bardzo ciężki - mówi portalowi slazag.pl jeden z polityków PO. Rodzina polityka prosi o uszanowanie prywatności. Informacje o ciężkim stanie zdrowia Plury, potwierdził przewodniczący klubu PO Borys Budka w rozmowie z Interią.

Marek Plura ma 53 lata i od urodzenia zmaga się z postępującym zanikiem mięśni i porusza się na wózku elektrycznym. Jest nie tylko politykiem ale i działaczem społecznym. W 2006 roku został radnym Katowic, a w latach 2007-2014 był posłem. Później do 2019 roku, byłeuroposłem. W obecnej kadencji rządu jest senatorem.

Sonda
Czy zaszczepiłeś się przeciw grypie w tym sezonie?
W. KRASKA: GRYPA TEŻ MOŻE ZABIJAĆ
Nasi Partnerzy polecają