Siemianowice Śląskie. 15-letnia sportsmenka w ciężkim stanie. Przyczyną koronawirus, nie inne choroby

2020-10-23 21:37 Michał Michalak
Siemianowice Śląskie. 15-letnia sportsmenka w ciężkim stanie. Przyczyną koronawirus, nie inne choroby
Autor: SofiLayla/cc0/Pixabay.com Siemianowice Śląskie. Z powodu koronawirusa 15-letnia sportsmenka trafiła w stanie ciężkim do szpitala

15-letnia sportsmenka z Siemianowic Śląskich z powodu koronawirusa trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Choroba doprowadziła w jej organizmie do poważnych powikłań, wskutek których doszło do obustronnego zapalenia płuc z płynem w prawym płucu. Trenująca piłkę ręczną dziewczyna opuściła już placówkę i wróciła do normalnego życia, ale cały czas jest pod kontrolą lekarzy. 15-latka nie miała innych chorób.

Historię 15-letnej sportsmenki z Siemianowic Śląskich, która z powodu koronawirusa trafiła w stanie ciężkim do szpitala, pokazał program "Uwaga" emitowany na antenie TVN. Mimo że dziewczyna nie miała innych chorób, powikłania po COVID-19 doprowadziły u niej do obustronnego zapalenia płuc z płynem w prawym płucu. Groziło jej nie tylko przerwanie, ale i zakończenie kariery piłkarki ręcznej.

- Codziennie w szpitalu myślałam o tym, że być może nie wrócę już nigdy na boisko. To była przerażająca myśl. Całe moje życie to sport, nie odpuszczałam nawet w wakacje - mówi "Uwadze" 15-latka z Siemianowic Śląskich.

Jak informuje "Uwaga", po tym jak 15-letnia sportsmenka trafiła w stanie ciężkim do szpitala, wykonano jej dwa testy na koronawirusa, które okazały się jednak negatywne. Całą prawdę ujawniło dopiero prześwietlenie.

- Ten wirus cały czas nas zaskakuje. W medycynie często zdarzają się sytuacje nietypowe, więc musimy być czujni. Julka jest takim pacjentem. Moglibyśmy się spodziewać, że nic jej nie grozi, bo jest silna i zdrowia. Koronawirus jest jednak zdradliwy. Może dojść do zmian pozapalnych, które będą pogarszać pracę narządów wewnętrznych - mówi "Uwadze" dr Lidia Stopyra ze Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, gdzie leczyła się 15-letnia sportsmenka.

15-latka z Siemianowic Śląskich opuściła już szpitala i wróciła już nawet do treningów, choć cały czas znajduje się pod kontrolą lekarzy.

Polowy Narodowy. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 139