Koronawirus Sochaczew. Proszą o pomoc, a łamią obostrzenia! Wcześniej nie przyjęli ciężko chorego

2020-10-23 22:17
Koronawirus Sochaczew. Proszą o pomoc, a łamią obostrzenia! Wcześniej nie przyjęli ciężko chorego
Autor: Szpital Powiatowy w Sochaczewie Pracownicy Szpital Powiatowego w Sochaczewie złamali obostrzenia dotyczące koronawirusa, co nie przeszkadza im prosić mieszkańców o pomoc

Szpital Powiatowy w Sochaczewie znowu pod lupą mediów. Po tym jak placówka odmówiła niedawno przyjęcia ciężko chorego pacjenta, tym razem dziennikarze udokumentowali nagranie, na którym widać, jak pracownicy szpitala łamią obostrzenia dotyczące koronawirusa. Robią to, gdy przez korytarz przechodzi przywieziony właśnie pacjent z COVID-19. Mimo to szpital prosi mieszkańców Sochaczewa o pomoc.

W programie "Czarno na Białym" emitowanym na antenie TVN24 widać, jak pracownicy Szpitala Powiatowego w Sochaczewie łamią obostrzenia, w momencie gdy przez korytarz placówki przechodzi przywieziony właśnie pacjent z koronawirusem. Na nagraniu widzimy członka personelu bez maseczki; pielęgniarkę z zasłoniętą twarzą, ale z kolei bez rękawiczek, która odbiera od zakażonego dokumenty; i lekarza, który również nie ma maseczki ani żadnej innej osłony.

Szpitalowi Powiatowemu w Sochaczewie nie przeszkadza to zupełnie prosić mieszkańców miasta o pomoc w walce z epidemią koronawirusa w Polsce. W miniony wtorek placówka za pośrednictwem strony internetowej tamtejszego starostwa opublikowała dramatyczny apel skierowany do ludzi dobrej woli, którzy zechcieliby - jako wolontariusze - rozpocząć tam pracę. To jednak nie koniec.

Szpital Powiatowy w Sochaczewie złamał obostrzenia dotyczące koronawirusa, co nie przeszkodziło mu prosić mieszkańców o pomoc, a do tego nie przyjął ciężko chorego mężczyzny. Na początku października pomocy odmówił mu lekarz dyżurujący w szpitalnym oddziale ratunkowym placówki, i to wcale nie dlatego, że pilniejszej opieki wymagali pacjenci z COVID-19. Pisaliśmy o tym w minionym tygodniu: Sochaczew. Szpital nie przyjął pacjenta w ciężkim stanie! Miał 40 stopni gorączki i duszności

Goślice. Krowa na gigancie! Stwarzała zagrożenie na drodze i nie chciała wrócić! [ZDJĘCIA]

Antyrządowe protesty w całym kraju