Śląsk: Dachował podczas wyprzedzania. Wyczołgał się z auta i zaczął uciekać! Powód szokuje

2021-06-16 8:30
Śląsk: Dachował podczas wyprzedzania. Wyczołgał się z auta i zaczął uciekać! Powód szokuje
Autor: Policja Śląska Śląsk: Dachował podczas wyprzedzania. Wyczołgał się z auta i zaczął uciekać! Powód szokuje

W Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Pszczyńskiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Kierujący osobówką w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na pobocze i dachował. Młody mężczyzna szybko wyczołgał się z auta i... zaczął uciekać. Gdy został złapany, na jaw wyszła przyczyna jego zachowania.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 czerwca, około godziny 1:15 na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Jak ustalili policjanci z drogówki, jadący volkswagenem 22-latek w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i „dachował". Świadkowie z wyprzedzanego pojazdu zauważyli, jak osoba kierująca osobówką wyszła z pojazdu i zaczęła uciekać. "Wszystkie patrole po podaniu rysopisu uciekiniera ruszyły na jego poszukiwania. Parę kilometrów dalej od zdarzenia stróże prawa zatrzymali 22-latka, który został rozpoznany jako kierujący. Badanie alkomatem wykazało pół promila w wydychanym powietrzu", relacjonują policjanci. W trakcie legitymowania wyszło także na jaw, iż jastrzębianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd został odholowany na parking strzeżony a dowód rejestracyjny zatrzymany. Jastrzębianin za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE