Koronawirus: Prezydent Rudy Śląskiej zakażona SARS-COV-2! "Każdy z nas jest narażony"

Koronawirus na Śląsku: Prezydent Rudy Śląskiej zakażona koronawirusem
Autor: Grażyna Dziedzic/Facebook Koronawirus na Śląsku: Prezydent Rudy Śląskiej zakażona koronawirusem

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej jest zakażona koronawirusem. O pozytywnym wyniku poinformowała w mediach społecznościowych. Zapewniła, że czuje się dobrze i wezwała mieszkańców do przestrzegania wszystkich zaleceń. "Drodzy Mieszkańcy, kazżdy z nas jest narażony na zakażenie. Lawinowo rośnie liczba chorych, a od dziś cała Polska jest czerwoną strefą"

Zakażenia koronawirusem lawinowo rosną w całym kraju. Niepokojące dane statystyczne nie ominęły Rudy Śląskiej (130 tys. mieszkańców), która trafiła do czerwonej strefy jeszcze przed rozciągnięciem jej na całą Polskę.

Zobacz więcej: Nowe obostrzenia: Tak dużo zakazów jeszcze nie było! Cała Polska w CZERWONEJ strefie [LISTA]

Prezydent Rudy Śląskiej z koronawirusem! "Na razie czuję się dobrze"

66-letnia prezydent Rudy Śląskiej napisała w sobotę o godz. 10 na Facebooku, że właśnie otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. - Na razie czuję się dobrze, ale oczywiście pozostaję w izolacji domowej i stosuję się do wszelkich zaleceń lekarskich i sanitarnych - czytamy w mediach społecznościowych.

Włodarz zadeklarowała, że w miarę możliwości będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie. - Jestem w stałym kontakcie zarówno ze swoimi zastępcami, jak i innymi współpracownikami. Na szczęście mogę liczyć na zgrany zespół, który efektywnie i z pełnym zaangażowaniem wypełnia obowiązki – oceniła prezydent Rudy Śląskiej.

 - Drodzy Mieszkańcy, każdy z nas jest narażony na zakażenie. Lawinowo rośnie liczba chorych, a od dziś cała Polska jest czerwoną strefą. Dlatego z całą mocą apeluję do Państwa o przestrzeganie wszystkich zaleceń. Są one restrykcyjne, ale konieczne. Myślę, że w obliczu utraty zdrowia, a nawet życia, noszenie maseczki, zachowanie dystansu, ograniczenie spotkań, są niewielką ceną – dodała.

 Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Ile jest zakażeń?

Według sobotnich danych sanepidu z Rudy Śląskiej koronawirusa wykryto tam od początku epidemii u 1772 osób (w tym 33 w ostatniej dobie), z których 30 zmarło (1 w ostatniej dobie). Wyzdrowiało dotąd 1213 osób (13 w ostatniej dobie). Oznacza to, że w sobotę chorowało tam zgodnie z oficjalnymi danymi 529 osób.

W szpitalach przebywało w sobotę 30 rudzian z podejrzeniem zakażenia i 4 z potwierdzonym zakażeniem, a na kwarantannie – 1438 mieszkańców Rudy Śląskiej.

W całym woj. śląskim liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie, z wynikiem dodatnim zgłoszonych do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, wyniosła do soboty włącznie 36 423. Liczba ozdrowieńców to 24 441, a liczba zgonów – 764.

Strajk przedsiębiorców w Warszawie