Śląskie. Była prezes banku zatrzymana. Wyrządziła szkody na miliony złotych

2021-10-14 9:53
Prezes banku wyrządziła potężne szkody
Autor: Policja Śląska Prezes banku wyrządziła potężne szkody

Szkody na 22 milionów złotych wyrządziła była prezes banku ze Śląska. Kobieta doprowadziła do takiej sytuacji poprzez "podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych". Kobieta została zatrzymana, a przed tygodniem w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty m.in. wyrządzenia bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Grozi jej 10 lat więzienia.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, śledztwo prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Sprawa dotyczy niegospodarności w jednym z banków spółdzielczych z województwa śląskiego. - Jak ustalili policyjni śledczy, była prezes banku, poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych, wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach na kwotę nie mniejszą niż 22,7 miliona złotych. Tym samym spowodowała niewypłacalność banku - informuje Komenda Wojewódzka. Kobieta została zatrzymana, a przed tygodniem w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty m.in. wyrządzenia bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Sąd Rejonowy w Gliwicach uwzględnił wniosek śledczych i aresztował podejrzaną na trzy miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Grób rodziców z Przędzela, których zabił pijany kierowca zdobią białe aniołki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE