Śląskie. Policjant z Ustronia przeżył dramatyczny upadek. Teraz potrzebuje pomocy

2020-08-09 11:10 Rafał Strzelec
Piotr Glenc przeżył straszliwy wypadek. Potrzeba pieniędzy na pomoc dla policjanta
Autor: Policja Śląska

Asp. sztab. Piotr Glenc pracuje jako dzielnicowy w Ustroniu. Od 15 lat służy w policji, nikogo nie zostawił w potrzebie. Niestety, w maju tego roku uległ straszliwemu wypadkowi w górach. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Policjant runął kilkaset metrów w dół. Przeszedł poważną operację. Konieczna jest żmudna rehabilitacja, której koszty są ogromne. Trwa zbiórka na rzecz policjanta.

Asp. sztab. Piotr Glenc służy w policji od 15 lat. Od dekady pracuje w Ustroniu jako dzielnicowy. Koledzy z jego pracy mówią, że jest niezwykle uczynnym policjantem. W trakcie służby pomagał mieszkańcom. Nikogo nie zostawił bez opieki. Teraz sam potrzebuje pomocy.

- Piotrek zawsze był aktywny i dbał o sprawność fizyczną. Swoją postawą dawał przykład innym policjantom, nie tylko w trakcie służby, ale także w czasie wolnym. Jego miłością, oczywiście poza rodziną, były góry. 17 maja tego roku, właśnie podczas górskiej wycieczki, uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Piotrek upadł, osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry - informuje cieszyńska komenda.

Piotrek przeszedł operację, ma złamany kręgosłup, jest już po pierwszym etapie rehabilitacji. Niestety, jest ona niezwykle kosztowna. Rocznie potrzebne jest 150 tysięcy złotych. Dlatego mundurowi zbierają pieniądze dla kolegi i proszą o wsparcie. W akcję włączyła się Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, która pomaga zbierać potrzebne środki. Właśnie ruszyła zbiórka. Poniżej szczegółowe informacje.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe:

  • Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa
  • Nr konta 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384
  • Wpłaty z dopiskiem „Rehabilitacja Piotra”
Tak zmieniła się Agata Duda

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.