Śląskie. Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym? Niecodzienny widok! Policja wyjaśnia

2021-06-22 10:14
Śląskie. Policjanci kierowali ruchem na przejeździe kolejowym
Autor: Informacje drogowe Śląsk i okolice/Screen Śląskie. Policjanci kierowali ruchem na przejeździe kolejowym

Do niecodziennej sytuacji doszło w Wyrach koło Mikołowa w województwie śląskim. Internauci przecierali oczy ze zdumienia widząc radiowóz, który stał przy przejeździe kolejowym, a na jego dachu znajdował się biało-czerwony-szlaban. Okazało się jednak, że policjant w tej sytuacji niczemu nie zawinił! Wręcz przeciwnie - był to element prowadzonych w tym miejscu czynności.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Wyry. Policjanci kierowali ruchem na przejeździe kolejowym

Do opisywanego zdarzenia doszło w poniedziałek 21 czerwca w godzinach porannych. Internauci zauważyli, że na jednym z przejazdów kolejowych w miejscowości Wyry koło Mikołowa stoi policyjny radiowóz. Wielu z nich przecierało oczy ze zdumienia, bowiem na dachu pojazdu znajdował się biało-czerwony szlaban! Wszystkim, którzy nie byli naocznymi świadkami zdarzenia wydawało się, że to właśnie policjant wjechał w rogatki. Prawda jednak okazała się kompletnie inna.

- Policjanci w ten sposób kierowali ruchem! - odpowiada Ewa Sikora, rzeczniczka KMP w Mikołowie. - W tym miejscu doszło do kolizji. Kierująca samochodem kobieta uderzyła w szlaban próbując sforsować przejazd kolejowy zanim przejedzie pociąg. Nie zdążyła jednak tego zrobić. Doszło do uszkodzenia rogatki - tłumaczy.

Czytaj również: Bojszowy. Szaleniec w bmw zrobił SLALOM na przejściu dla pieszych! Dziecko uciekło w panice [WIDEO]

Na miejsce przyjechali policjanci. Ich zadaniem było nie tylko ukaranie kobiety (dostała 6 punktów karnych i 500 złotych mandatu), ale także zarządzanie ruchem w tym miejscu aż do naprawienia usterki. Dopiero kiedy na miejsce przyjechały odpowiednie służby techniczne, stróże prawa mogli zakończyć czynności.

Zobacz również: Koronawirus w Polsce, 22 czerwca. Ile jest dziś zakażeń? Ile osób zostało zaszczepionych? [RAPORT, 22.06.2021]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE