Śląskie. Utrudnienia po burzach! DK45 zablokowana. "Zalane drogi, piwnice i posesje"

Ogromny huk w Warszawie. Przerażeni mieszkańcy nie wiedzieli co się stało. Okazuje się, że to... BURZA
Autor: Pixabay Ogromny huk w Warszawie. Przerażeni mieszkańcy nie wiedzieli co się stało. Okazuje się, że to... BURZA

Tylko w środę pomiędzy 19.30 a 21.00 w województwie śląskim strażacy interweniowali 76 razy! To skutki dzisiejszej burzy, przed którą przestrzegali synoptycy IMGW. Droga krajowa nr 45 została zablokowana, internauci donoszą o zalanych chodnikach, piwnicach i niektórych posesjach. Najgorszej jest w południowo-zachodniej części województwa.

Gwałtowne opady deszczu na Śląsku. Od 19.00 do 21.30 strażacy odnotowali 76 interwencji związanych z warunkami pogodowymi. Burze wciąż przetaczają się nad regionem. Najwięcej zniszczeń odnotowano w południowo-zachodniej części województwa, strażacy są wzywani do zalanych dróg i posesji.

Ulewy nad Śląskiem: zablokowana DK45

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska po godz. 21.00 poinformowała PAP, że najwięcej zgłoszeń związanych z gwałtownymi opadami i przyborem wód jest w:

  • powiecie wodzisławskim – 48,
  • powiecie raciborskim – 19,
  • powiecie rybnickim – 5.

Internauci z tej części województwa informują o gwałtownych burzach, ulewach i opadach gradu. W wielu miejscach zalane zostały drogi, piwnice i posesje, w niektórych woda podmyła chodniki. O zalanej DK41 poinformowała GDDKiA. Pomiędzy Raciborzem a Chałupkami (w Krzyżanowicach) przez zalęgające błota trasa została zablokowana.  Dyżurny katowickiego oddziału GDDKiA poinformował, że na miejscu jest straż pożarna i policja. Droga powinna być przejezdna w ciągu godziny, dwóch.

Burze przeszły w środę nad ponad połową Polski. Na Dolnym Śląsku siedem jednostek straży pożarnej gasiło dom, który stanął w ogniu od uderzenia pioruna: Szczytna: piorun uderzył w dom! Budynek zajął się ogniem. Oto skutki dzisiejszej burzy

Zobacz też: Mapa burz w Polsce i Europie. Na tej mapie wypatrzysz każdą burzę! Sprawdź, gdzie będzie grzmiało [MAPA]

Ksiądz nie chce oddać pieniędzy z 1 proc.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE