Śląskie. We wtorek ZGASNĄ światła na ulicach! Co się dzieje?

2020-11-30 14:31 Rafał Strzelec
Śląskie. We wtorek ZGASNĄ światła na ulicach! Co się dzieje?
Autor: pixabay.com Śląskie. We wtorek ZGASNĄ światła na ulicach! Co się dzieje?

We wtorek 1 grudnia w Sosnowcu około godz. 17.00 zostaną zgaszone lampy oświetlenia ulicznego. W ten sposób miasto przyłączy się do protestu przeciwko polityce rządu, który stara się ograniczyć decyzyjność samorządów. - Sprzeciwiamy się również wobec zapowiadanego przez polski rząd weta w sprawie budżetu Unii Europejskiej - stanowczo mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Do protestu mają dołączyć także inne miasta m.in. Chorzów.

Protest samorządów. Wyłączą oświetlenie światła na ulicach. Dlaczego?

Protest samorządów jest reakcją na politykę polskiego rządu, który planuje zawetować budżet Unii Europejskiej na lata 2021-2027. - Sprzeciwiamy się również wobec zapowiadanego przez polski rząd weta w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że właśnie dzięki środkom unijnym realizujemy już drugi etap modernizacji oświetlenia ulicznego. W sumie wymienimy prawie 14 tysięcy opraw i około 1 600 słupów oświetlenia ulicznego. Cały projekt wart jest 34 mln zł, a dofinansowanie unijne to ponad 27 mln zł – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Stolica Zagłębia Dąbrowskiego będzie jednym z wielu miast, która dołączy się do protestu. 1 grudnia o godz. 17.00 na godzinę zostaną zgaszone lampy oświetlenia ulicznego m.in. na al. Zwycięstwa.

Lublin: We wtorek WYŁĄCZĄ ŚWIATŁA w centrum miasta. Protest samorządów 1.12

Do Sosnowca dołączy również Chorzów. - Pierwszego grudnia - czyli w najbliższy wtorek - od g. 17.00 do g. 18.00 chorzowski ratusz oraz przylegający do niego teren rynku pogrążą się w ciemnościach - zapowiada Andrzej Kotala, prezydent miasta. W akcji mają również wziąć udział Katowice, Gliwice, Będzin czy Czeladź.

Katowice: Kolejka do wymazu