Śmierć dziecka w Zabrzu. Dziewczynka miała zaledwie 4 miesiące! Prokuratura bada szczegóły sprawy

2021-03-02 19:32 PAP sch
Dziecko
Autor: Pixabay Do prokuratury trafiły materiały związane ze śmiercią 4-miesięcznego dziecka. Lekarze wskazują na wstrząs septyczny i ciężką niewydolności wielonarządowej.

Do zabrzańskiej prokuratury trafiły materiały związane ze śmiercią czteromiesięcznej dziewczynki. Lekarze wskazują, że był to przypadek wstrząsu septycznego i ciężkiej niewydolności wielonarządowej. Jak przekazał PAP rzecznik zabrzańskiej policji sierżant sztabowy Sebastian Bijok, funkcjonariusze nie otrzymali formalnego zgłoszenia w tej sprawie: dowiedzieli się o niej z doniesień medialnych.

Kiedy informacja do nas dotarła, funkcjonariusze wykonali czynności w tej sprawie i dzisiaj przesłali materiały do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, celem podjęcia decyzji o ewentualnym wykonywaniu dalszych czynności – powiedział Sebastian Bijok. Z kolei rzeczniczka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu Agata Pustułka potwierdziła, że 4,5-miesięczne dziecko trafiło do należącego do tej uczelni Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu.

Był to przypadek wstrząsu septycznego i ciężkiej niewydolności wielonarządowej. Sepsa powstaje na skutek zakażenia, które w początkowej fazie może być trudne do odróżnienia od przeziębienia lub nieżytu żołądkowo-jelitowego – wskazała rzeczniczka.

W przypadku tzw. +sepsy piorunującej+ pełne objawy niewydolności narządowej rozwijają się w ciągu kilku godzin. Takie sytuacje występują niezwykle rzadko, najczęściej u pacjentów z obniżoną odpornością – podkreśliła Pustułka. O sprawie wcześniej poinformowała stacja Polsat News. Jak napisano na portalu polsatnews.pl, dziecko trafiło do szpitala z rozwiniętą już sepsą. Na początku choroby rodzice mieli konsultować się z lekarzami przez teleporady.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Makabryczna próba synobójstwa w Śląskiem. 53-latek wbił nóż w swoje dziecko

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE