Śmierć Izabeli z Pszczyny. Protesty w całej Polsce! Najmocniejsze hasła na transparentach [ZDJĘCIA]

2021-11-08 12:45

"Ani jednej więcej" - pod takim hasłem w ten weekend w wielu polskich miastach odbyły się protesty po śmierci 30-letniej Izabeli. Kobieta zmarła w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, byłą w 22. tygodniu ciąży. Lekarze czekali, aż płód, który był obarczony wadami, obumrze. Izabela zmarła dobę później w wyniku wstrząsu septycznego. Zdaniem pełnomocniczki rodziny to konsekwencja wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Śmierć Izabeli wywołała wielkie manifestacje w całym kraju. Zobaczcie najmocniejsze hasła.

Śmierć 30-letniej Izabeli w Pszczynie poruszyła opinię publiczną. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego 22 września. Była w 22. tygodniu ciąży. Lekarze wiedzieli, że płód jest obarczony wadami wrodzonymi. Stwierdzono bezwodzie. Z wiadomości SMS, jakie wysyłała do swojej mamy wynika, że lekarze czekali, aż płód obumrze. Niestety, stan kobiety pogarszał się z godziny na godzinę, co ostatecznie doprowadziło do jej śmierci. Sprawę bada prokuratura. Medycy, którzy pełnili wówczas dyżur, zostali zawieszeni. Sprawa wyszła na jaw dzięki pełnomocniczce rodziny mec. Jolancie Budzowskiej, która pod koniec października ją nagłośniła. Jak przyznała, wszystko wskazuje na to, że na postawę lekarzy miał wpływ wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

"Ja powinnam umrzeć, nie ona". Matka Izabeli w rozpaczy. Przez Polskę przechodzą marsze

W ostatnich dniach w całej Polsce odbywają się protesty pod hasłem "Ani jednej więcej". Manifestujący domagają się wyjaśnienia sprawy i liberalizacji prawa aborcyjnego. W weekend na ulicach Warszawy, Krakowa, Katowic czy Pszczyny pojawiły się tysiące osób. Nie zabrakło transparentów. Zobaczcie najmocniejsze hasła, jakie pojawiły się na protestach po śmierci 30-letniej Izabeli. Możecie je zobaczyć w poniższej galerii.

"Ani jednej więcej". Najmocniejsze hasła na protestach po śmierci Izabeli z Pszczyny [ZDJĘCIA]

Śmierć ciężarnej Izabeli w Pszczynie. Najważniejsze informacje

Tak wyglądał marsz dla Izy w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE