Śmiertelne pobicie w Bielsku-Białej. Rafał M. zatrzymany po czterech latach śledztwa!

2020-07-16 8:28 Bartosz Wojsa
Bielsko-Biała: Śmiertelne pobicie! To sprawka pseudokibiców? Rafał M. zatrzymany
Autor: CBŚP Bielsko-Biała: Śmiertelne pobicie! To sprawka pseudokibiców? Rafał M. zatrzymany

Policjanci zatrzymali 23-letniego Rafała M., który jest podejrzany o udział w brutalnym pobiciu ze skutkiem śmiertelnym młodego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w 2016 roku i od tamtej pory śledczy cały czas dążyli do wyjaśnienia okoliczności sprawy. Wygląda na to, że zbliża się finał śledztwa. We wszystko mogli być zamieszani pseudokibice!

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej prowadzą śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia mężczyzny, do którego doszło 6 lutego 2016 roku w Bielsku-Białej.

- Funkcjonariusze ustalili, że osoba powiązana ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu sportowego, może mieć związek z pobiciem młodego człowieka, w wyniku którego pokrzywdzony zmarł - mówią mundurowi. 

Sprawa była bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ świadkowie czy osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chcieli współpracować z organami ścigania.

- Policjantów to nie zniechęciło i kolejno odtwarzali ostatnie chwile życia pokrzywdzonego oraz okoliczności, w wyniku których doszło do pobicia, którego skutkiem była śmierć młodego mężczyzny. Z zebranych informacji wynikało, że odpowiedzialnym za zdarzenie może być Rafał M., który w przeszłości wchodził w konflikt z prawem, był podejrzany m.in. o rozbój. Ostatnio był także poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw internetowych - mówią śląscy śledczy. 

W minionym tygodniu w Bielsko-Białej funkcjonariusze z Zarządu w Katowicach CBŚP oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, zatrzymali podejrzanego Rafała M., który ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. Zatrzymanego doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Ryzykował swoim życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.