Sosnowiec: Kierowca potrącił na chodniku 80-latkę. Po wszystkim wyjął alkohol i zaczął pić?! Szokujące sceny

2021-04-22 8:41 Bartosz Wojsa
Sosnowiec: Kierowca potrącił na chodniku 80-latkę. Po wszystkim wyjął alkohol i zaczął pić?! Szokujące sceny
Autor: Policja Śląska Sosnowiec: Kierowca potrącił na chodniku 80-latkę. Po wszystkim wyjął alkohol i zaczął pić?! Szokujące sceny

W Sosnowcu doszło do groźnego wypadku z udziałem pijanego kierowcy. Mężczyzna kierujący volkswagenem polo stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i potrącił 80-letnią kobietę, która szła spokojnie chodnikiem. Okazało się, że kierowca pił alkohol! Jego obecność w organizmie potwierdziło przeprowadzone badanie. On sam twierdzi jednak, że napił się... już po zdarzeniu.

Do szokujących scen w Sosnowcu doszło w środę, 21 kwietnia, tuż przed godz. 13:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, volkswagen jechał ulicą Orląt Lwowskich od strony Jaworzna w kierunku kościoła. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Plażową najprawdopodobniej próbował wyminąć rowerzystę, ale stracił panowanie nad pojazdem, wpadł na chodnik i potrącił 80-latkę, która sobie spokojnie szła. "Następnie auto przełamało bariery i wpadło w przestrzeń okalającą budynek, znacznie poniżej poziomu chodnika. Ranna z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala", relacjonują funkcjonariusze, którzy od razu ruszyli do akcji.

Potrącenie w Sosnowcu. Kierowca był pijany, 80-latka trafiła do szpitala

Badanie wykazało, że kierujący samochodem 53-latek ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. "Pobrano od niego krew do badań, na podstawie których biegły wyda opinię. Wówczas będzie wiadomo, czy wersja przedstawiona przez kierującego, że pił alkohol już po zdarzeniu, jest prawdziwa", podają funkcjonariusze. Na miejscu pracowali policjanci wraz z biegłym. Ponieważ konieczne było usunięcie uszkodzonego pojazdu z miejsca, w którym utknął, okresowo występowały tam utrudnienia w ruchu.

Zabił człowieka i uciekł z miejsca wypadku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE