Sosnowiec: Poszukiwania Leokadii Kupiec. Czy jest bezpieczna? Ujawniono nowe nagrania

2020-06-29 21:12 Bartosz Wojsa

Już od ponad tygodnia trwają poszukiwania 80-letniej Leokadii Kupiec z Sosnowca. Kobieta wyszła z domu 21 czerwca i do tej pory nie wróciła. Z uwagi na jej zły stan zdrowia i problemy z pamięcią, może jej grozić niebezpieczeństwo! Policjanci ujawnili nowe nagrania, na których widać pewien istotny szczegół.

Mija kolejna doba poszukiwań seniorki z Sosnowca. 80-letnia Leokadia Kupiec nie dała znaku życia już od ponad tygodnia! Zaginięcie kobiety rodzina zgłosiła 21 czerwca. Tego dnia, około godziny 16:00, Leokadia Kupiec wykorzystując fakt nieuwagi syna, z którym mieszka, oddaliła się z mieszkania i do chwili obecnej nie powróciła.

- Zaginiona od około 2 lat ma zaniki pamięci, w ostatnim roku niekontrolowanie, samowolnie oddalała się z mieszkania około 4 razy. Za każdym razem odnajdywał ją wówczas syn, gdy przebywała w różnych częściach miasta, np. w okolicy przystanków, dworców, chociaż zaginiona raczej nie porusza się komunikacją miejską - mówią sosnowieccy policjanci.

Rysopis:

  • wiek z wyglądu 75 lat, wzrost 165 cm, sylwetka krępa, włosy siwe, krótkie, oczy niebieskie, nos długi, prosty, uszy odstające, brak uzębienia na górze, uzębienie na dole pełne,

Stwierdzony ubiór w momencie zaginięcia:

  • granatowe spodnie w groszki, buty sportowe trampki, bluza żółta z kapturem cienka, koszula niebieska (na zabezpieczonym zapisie monitoringu kobieta ubrana jest w szare spodnie) 

Cechy charakterystyczne i znaki szczególne:

  • może posiadać przy sobie reklamówkę z sieci delikatesów Stokrotka lub OdiDo z zawartością bielizny, drutów oraz wełny

Policjanci prowadzący poszukiwania zabezpieczyli m.in. zapis monitoringu ze stacji paliw przy ul. Mikołajczyka, na którym widoczna jest (prawdopodobnie) właśnie zaginiona, idąca w kierunku Mysłowic (Dzielnica Dębowa Góra). 

- Zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które 21 czerwca przebywały w tej okolicy, około godz 17.50 oraz później, i widziały kobietę - mówią policjanci.

Ujawniono nowe nagrania, na których widać kobietę! Na kolejnym zapisie, który policjanci opublikowali w poniedziałek (29 czerwca) pojawił się nowy, istotny szczegół.

- Kamera kolejnego z zabezpieczonych do sprawy monitoringów uchwyciła fakt, że zaginiona ma na głowie jasną materiałową czapkę. Może być to istotne z punktu widzenia świadków, którzy być może od tamtego czasu napotkali kobietę. Zapis pochodzi z dnia 21 czerwca, godz. 18:30, z jednej z kamer umieszczonych na ul. Wygody. Widać na nim prawdopodobnie zaginioną kobietę zmierzającą w kierunku ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci, kobieta nie dotarła do ul. Wojska Polskiego, bowiem chwilę później wróciła się i weszła na ścieżkę prowadzącą w kierunku garaży zlokalizowanych na nieużytkach przy ul. Wygody/ Watta/ Wojska Polskiego (na tyłach Szkoły Podstawowej nr 15) - mówią policjanci.

Funkcjonariusze proszą o wszelkie możliwe informacje na temat zaginionej - każdy trop zawęża bowiem teren poszukiwań, co jest niezwykle pomocne przy analizowaniu zapisów kolejnych monitoringów zabezpieczanych do sprawy. - To szereg niezwykle czasochłonnych czynności, a każda pomoc może być bardzo cenna - mówią policjanci.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521315 lub 47 8521307, Dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521 255 lub 47 8521200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji.

Poszukiwania Leokadii Kupiec. Czy jest bezpieczna? Ujawniono nowe nagrania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.