Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego chłopca. Zginął w tajemniczych okolicznościach

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego chłopca. Zginął w tajemniczych okolicznościach

Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego Filipa. Zginął w tajemniczych okolicznościach

2022-06-10 12:00

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 9 czerwca, w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. W tajemniczych okolicznościach zginął 13-letni chłopiec. Dziecko zostało znalezione przy schodach budynku przy ulicy Czeladzkiej. Jak mówią świadkowie, akcja ratunkowa trwała 40 minut. - To było straszne, potworna tragedia - mówią. Mieszkańcy osiedla są w szoku.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przy ulicy Czeladzkiej w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, 13 -letni chłopiec w niewyjaśnionych okolicznościach spadł ze schodów, które kiedyś były schodami ewakuacyjnymi na budynku będącym dawniej hotelem dla pielęgniarek. Do tej tragedii doszło w godzinach popołudniowych.

Jak mówią świadkowie tego zdarzenia, walka o życie chłopca trwała 40 minut. Niestety, nie udało się go uratować. Choć na miejscu zdarzenia byli policjanci, to oficjalnie nie chcą komentować sprawy.

Czytaj także: Siedlec Duży: Pijany Dominik pędził fiatem przez wieś. Zginął 28-latek. Kierowca stanie przed sądem

- To potworna tragedia, taki młody chłopak. Zorientowałem się, co się stało, dopiero jak zobaczyłem pogotowie i straż. Ten chłopiec nie mieszkał tutaj w bloku. Te schody są zabezpieczone kratami, ale i tak młodzież tam wchodzi. Sam upominałem, dzwoniłem na służby, nikt nie reagował - mówi jeden ze świadków tego zdarzenia.

- Zanim wyszedłem z bloku usłyszałem potworny krzyk. To był tata tego chłopca z żoną. Tyle razy mówiłem tym dzieciakom, żeby tam nie wchodzili. To oni tylko odpowiadali, że to jest najlepszy punkt obserwacyjny w Sosnowcu. Taka tragedia - opowiada jeden ze świadków.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń, policja zabezpieczyła telefon chłopca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że policjanci znaleźli go na schodach, na 10. piętrze.

Mieszkańcy są w szoku, nie mogą uwierzyć w to co się stało. Na miejscu wypadku pojawiły się już pierwsze znicze.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE