Stadion GKS Tychy: Mecz otwarcia w sobotę [DOJAZD, PARKINGI]

2015-07-14 12:30

W sobotę zostanie oficjalnie otwarty Stadion Miejski GKS Tychy. W meczu inauguracyjnym gospodarze zmierzą się z niemiecką drużyną FC Koeln. Jak informuje spółka Tyski Sport S.A., wokół obiektu i na samym stadionie trwają już tylko prace porządkowe. Sprawdźcie jak dojechać na stadion. 

Podczas meczu na trybunach zasiądzie komplet widzów. Nie wszyscy będą jednak mogli podjechać pod stadion i tutaj zaparkować , bowiem ilość miejsc na parkingu przy obiekcie jest ograniczona. Dlatego przygotowano dodatkowe parkingi, gdzie będzie można zostawić samochód.

Stadion GKS Tychy: Mecz otwarcia [GDZIE PARKOWAĆ]

Wytyczono osiem rejonów do parkowania, z których odjeżdżać będą autobusy. W sumie parkingów jest dziewiętnaście: parking wielopoziomowy, parkingi przy lodowisku z parkingiem wielopoziomowym, parkingi przy Hali Sportowej, przy Tyskich Halach Targowych – od al. Piłsudskiego i ul. Dmowskiego, parking przy cmentarzu na Wartogłowcu, przy ul. Filaretów – plac pod „Żyrafą” oraz miejsca parkingowe wzdłuż ul. Edukacji, a także dwa rejony, z których można dojść pieszo – parking przy al. Bielskiej i ul. Starokościelnej, przy giełdzie kwiatowej, a także przy krytej pływalni przy ul. Edukacji.

- Prosimy osoby przyjeżdżające na imprezę otwarcia stadionu w Tychach i zamierzające zostawić swoje auta na parkingach w rejonie stadionu o włożenie za przednią szybę samochodu białej kartki formatu A-4 – mówi Ryszard Polcyn, komendant Straży Miejskiej w Tychach.

Stadion GKS Tychy: Mecz otwarcia [AUTOBUSY]

W dniu meczu MZK Tychy uruchomi dodatkowe cztery linie autobusowe, którymi będzie można dojechać do przystanku „Stadion” w godzinach od 13 do 15:30. Nowe linie autobusowe będą nosić nazwę Stadion1, Stadion2, Stadion3, Stadion4. Po zakończeniu meczu z przystanku „Stadion” (ul. Edukacji) autobusy będą odjeżdżać w godz. 17.30 do 18.30.

Linia Stadion 1A – w kierunku Dworca PKP,

Linia Stadion 1B – w kierunku: Grota Roweckiego, Piłsudskiego, Osiedla O, Niepodległości,

Linia Stadion 2 – w kierunku: Hotelowiec, Stoczniowców, Dmowskiego, Roweckiego,

Linia Stadion 3 – w kierunku: Roweckiego, Dmowskiego, Sikorskiego, Paprocany Osiedle Z1,

Linia Stadion – w kierunku: Browar, Wartogłowiec Cmentarz.

Bilet na mecz uprawnia do bezpłatnego przejazdu na wszystkich liniach MZK Tychy oraz dodatkowych liniach MZK w czasie dwóch godzin przed i po zakończeniu meczu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki