Niemowlę w szpitalu - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Shutterstock

Nowe informacje!

Stan 9-miesięcznej dziewczynki nadal bardzo ciężki. Jej matka usłyszała zarzut

2023-02-20 9:08

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nadal walczą o życie dziewczynki pochodzącej z miejscowości Koty w gminie Tworóg. Jej stan jest bardzo ciężki, ale stabilny. Przypomnijmy, że dziecko zostało przetransportowane do lecznicy w ubiegły wtorek, 14 lutego. Wedle wstępnych ustaleń było podtapiane przez matkę, która usłyszała już zarzut i trafiła do aresztu.

Koty. 9-miesięczna dziewczynka nadal w stanie ciężkim

Przypomnijmy, że 9-miesięczna dziewczynka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR we wtorek, 14 lutego. Dwa dni później informowano, że jej stan jest krytyczny. Według wstępnych informacji przekazywanych przez Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie trafiło dziecko, charakter obrażeń dziewczynki "może wskazywać na topienie". Śledczy przekazywali wcześniej, że dziewczynka była również skrajnie wyziębiona. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach. Matka dziewczynki usłyszała zarzut art. 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiej choroby zagrażającej życiu i zdrowiu. - Gromadzony jest materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczone zostały telefony i inne nośniki danych - mówiła zastępca prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach Justyna Rzeszut-Sieńkowska. 

W poniedziałek (20 lutego) rano zapytaliśmy Wojciecha Gumułkę, rzecznika GCZD w Katowicach, jakie są obecnie informacje na temat stanu zdrowia dziewczynki. - Wedle informacji z niedzielnego popołudnia jej stan jest stabilny, choć nadal bardzo ciężki. Wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii - powiedział nam rzecznik placówki. Zapytaliśmy, czy w porównaniu do informacji z ubiegłego tygodnia można mówić poprawie stanu zdrowia u malutkiej pacjentki. - Niestety, nie możemy mówić o poprawie - odpowiedział Gumułka.

31--letnia kobieta, matka dziewczynki przebywa obecnie w areszcie.

Nie tracimy ciąży. Tracimy dziecko.

Czym jest wypalenie rodzicielskie i dlaczego boimy się do niego przyznać?

Posłuchaj ważnej rozmowy o trudach rodzicielstwa.

Listen on Spreaker.