Strażacy ewakuowali szkołę podstawową. Jednemu z uczniów eksplodował plecak

i

Autor: Shutterstock Strażacy ewakuowali szkołę podstawową. Jednemu z uczniów eksplodował plecak

Koszmar w Rybniku

Strażacy ewakuowali szkołę podstawową. Jednemu z uczniów eksplodował plecak

Strażacy ewakuowali uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku. W części budynku pojawiło się duże zadymienie, doszło też do wybuchu. Jak się okazało, w plecaku jednego z uczniów przegrzał się power-bank. Urządzenie się zapaliło i eksplodowało. Uczniowie najedli się sporo strachu.

Wybuch w szkole podstawowej w Rybniku

Trzy wozy straży pożarnej i ewakuacja części Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku. Nikt się nie spodziewał, że małe urządzenie w plecaku jednego z uczniów, spowoduje tak duże zamieszanie i popłoch.

- O godzinie 11.02 otrzymaliśmy zgłoszenie, że "coś wybuchło w plecaku i jest duże zadymienie w szkole". Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej z naszej jednostki. Jak się okazało, wybuchł power bank w jednym z plecaków - cytuje dyżurnego PSP w Rybniku, portal rybnik.com.pl

Dymiący się plecak podczas lekcji zauważyła nauczycielka prowadząca zajęcia. Jak się okazało jeden z uczniów miał w plecaku power-banka podłączonego do telefonu. Urządzenie się przegrzało, zapaliło i wybuchło. Na szczęście, nic nikomu się nie stało.

Sonda
Czy uważasz, że dzieci w szkołach są bezpieczne?
Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany