Strażacy postawili konia na nogi. Powód, dla którego to zrobili, wzrusza

2022-01-14 12:00
Strażacy postawili konia na nogi. Powód, dla którego to zrobili, wzrusza
Autor: KM PSP Bielsko-Biała Strażacy postawili konia na nogi. Powód, dla którego to zrobili, wzrusza

Takiego wezwania strażacy z Bielska-Białej się nie spodziewali. Mimo zaskoczenia, nie wahali się nawet przez chwilę. Od razu zorganizowali odpowiedni sprzęt i ruszyli z pomocom koniowi, który pilnie potrzebował ich pomocy.

Strażacy postawili konia na nogi. Powód, dla którego to zrobili, wzrusza

To jedno z tych wezwań, o którym strażacy będą mówili długo. Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku- Białej wpłynęło zgłoszenie: "Posesja ze stajnią w Roztropicach, w stajni leży chory koń, zwierzę waży około 500 kg, prośba o pomoc straży pożarnej w podniesieniu zwierzęcia celem umożliwienia udzielenia mu pomocy medycznej".

Wierzchowiec leżał w stajni i wymagał pilnej interwencji lekarza weterynarii, jednak by tak się stało - musiał stać.

Czytaj także: Zabójca nie okazał skruchy. Usłyszał kolejne zarzuty

Strażacy wyciągnęli leżącego konia ze stajni na słomie, później jednak operacja stawiania konia na nogi, była dużo bardziej skomplikowana. Użyto do tego traktor z widłami do bel słomy oraz węże strażackie, z których zrobiono pasy oplatające tułów wierzchowca.

Gdy tylko koń stanął na noga, lekarz mógł podać mu lek. Po wszystkim, koń został bezpiecznie zaprowadzony do stajni.

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegała akcja ratownicza

Super Raport 13.01 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Paweł Szrot
Sonda
Czy ufasz strażakom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE