Lista jest długa!

Striptiz na komisariacie i wybuch granatnika. O tych wpadkach policji mówiła cała Polska

2023-01-25 15:39

Ostatnie tygodnie są bardzo trudne dla polskiej policji. Ilość afer i wpadek dotyczących stróżów prawa rośnie z tygodnia na tydzień. Sprawy te bulwersują opinię publiczną tym bardziej, że wszystkie wątki są do końca wyjaśniane i odpowiednio komunikowane. Przypominamy kilka najgłośniejszych afer z ostatnich lat wokół polskiej policji, którymi żyła cała Polska.

Praca w policji powinna być profesją zaufania publicznego. Tymczasem ostatnie afery sprawiają, że służby mundurowe nie mają zbyt dobrej prasy. Zaczęło się od wybuchu granatnika tuż obok gabinetu Komendanta Głównego Policji, gen. Jarosława Szymczyka. Po jakimś czasie na jaw wyszła afera z dwiema nastolatkami, które zostały zabrane przez policjantów do radiowozu i wraz z nimi rozbiły się na drzewie w miejscowości Dawidy Bankowe. Nadal nie do końca jest jasne, co 17-latka i jej o dwa lata starsza koleżanka robiły w pojeździe.

Niestety, nie są to jedyne przypadki, które wpływają na niską ocenę stróżów prawa. Jakiś czas temu nad kondycją polskiej policji pochyliła się "Rzeczpospolita" w której wskazuje się kilka przyczyn słabości tej służby. Wylicza się m.in. zbytnie angażowanie mundurowych do zadań policyjnych, odejście wielu doświadczonych funkcjonariuszy, słabe wyszkolenie młodych stróżów prawa, sporą ilość wakatów oraz zbyt wiele obowiązków związanych z biurokracją.

- Każda wpadka negatywnie wpływa na wizerunek policji, osłabia zaufanie do niej, które i tak się obniżyło w ostatnich latach. A to przekłada się na szacunek obywateli do naszej formacji. Musi iść za tymi wpadkami refleksja i prewencyjna nauka, żeby to się nie powtórzyło - ocenił w "Rzeczpospolitej" Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów.

Ostatnie wpadki nie są jednak jedynymi głośnymi skandalami, które ujrzały światło dzienne. Przypominamy je w naszej galerii poniżej.

Najgłośniejsze wpadki policji. Zobacz galerię

Sonda
Czy ufasz polskiej policji?
Filmik policji ze Śląska wywołał lawinę komentarzy

Zaufanie do policji spadnie jeszcze bardziej?

Były szef MSWiA nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają