SUROWA kara dla księdza Galusa. Nie wierzy w epidemię? Bedzie w izolacji!

i

Autor: Youtube/screen/Wspólnota MiMJ

SUROWA kara dla księdza Galusa! Namawiał wiernych do zdjęcia maseczek

2020-11-18 14:23

Wracamy do sprawy księdza Daniela Galusa. Duchowny publicznie mówił parafianom, że nie ma epidemii koronawirusa i nakazał im, aby zdejmowali maseczki. Sprawa poruszyła częstochowską kurię, która zastosowała wobec duchownego bezwzględną karę.

O sprawie księdza Galusa informowaliśmy już kilka tygodni temu. Duchowny ze Śląska podczas jednego z nabożeństw apelował do wiernych o to, aby nie nosili maseczek, bo one "nas zniewalają". - Taka prośba ode mnie, żeby nie nosić maseczki, żeby modlić się w wolności, w pokoju, z radością, a nie z maską na twarzy. Jak można wielbić pana Boga w ten sposób? Nie da się, wszystko będzie tłumione - uważał ojciec Galus. Archidiecezja Częstochowska odcięła się od działań i wypowiedzi księdza.

Oto upadek polskiej służby zdrowia. Przerażające historie pacjentów i ich bliskich [GALERIA]

- Wszystkich zgorszonych przepraszamy za powstały zamęt i oświadczamy, że wypowiedzi ks. Daniela Galusa nie są w żadnej mierze głosem Kościoła, który stale przypomina, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo - podawała Archidiecezja Częstochowska.

Sprawa się jednak na tym nie kończy. We wtorek 17 listopada abp Wacław Depo i bp Andrzej Przybylski spotkali się z przebywającym na tzw. Pustelni księdzem Galusem. Jakiś czas potem poinformowano o ważnych decyzjach dotyczących niepokornego duchownego.

Kalety. Volvo zmiotło 25-latka na oczach brata! Przerażające nagranie [WIDEO]

- W związku z okazywaną przez Ks. GALUSA postawą nieposłuszeństwa, braku reakcji na udzieloną mu naganę i wywoływanym tym samym zamętem i zgorszeniem wśród wiernych, a także wobec niepokojących zjawisk coraz mocniej dotykających kierowaną przez niego grupę, podczas wspomnianego spotkania Ks. GALUSOWI zakomunikowano decyzję o nakazie odbycia półrocznego (od 29 listopada 2020 r. do 29 maja 2021 r.) czasu rekolekcyjnego odosobnienia, czyli podjęcia samotnej modlitwy i pokuty za Kościół i wspólnotę, rozeznania swojej drogi w dalszej posłudze duszpasterskiej, opuszczenia Pustelni w Czatachowej (będącej w całości własnością Archidiecezji Częstochowskiej) oraz przebywania we wskazanym mu miejscu. Ponadto otrzymał polecenie powstrzymania się od publicznego sprawowania swoich kapłańskich funkcji, zarówno dla samej wspólnoty, jak i poza nią - przekazał ks. Mariusz BAKALARZ, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej.

Don Kasjo PRZYŁAPANY z dużą kasą. Kamienie poszły w ruch!