Świerklany. Pijany staranował ogrodzenie i zaczął uciekać. W pogoń ruszyli mieszkańcy

i

Autor: Policja Śląska/ Rybnik Świerklany. Pijany staranował ogrodzenie i zaczął uciekać. W pogoń ruszyli mieszkańcy

Świerklany. Pijany staranował ogrodzenie i zaczął uciekać. W pogoń ruszyli mieszkańcy

34-latek z impetem wypadł z drogi i staranował ogrodzenie posesji przy ulicy Tulipanowej w Świerklanach. O własnych siłach opuścił samochód i zaczął uciekać... w pogoń za nim ruszyli mieszkańcy miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany kilkaset metrów dalej przez ucznia klasy mundurowej. Jak się okazało, był pijany.

W czwartek, 9 czerwca w Świerklanach na ulicy Tulipanowej 34-letni kierowca wypadł z drogi i staranował ogrodzenie posesji i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. W pogoń za kierowcą rzucili się mieszkańcy miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany przez ucznia klasy mundurowej i przekazany policji. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Czytaj także: Pogodowy armagedon w Śląskiem. Dramatyczne skutki burz: Zalane drogi i podtopienia. Setki interwencji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków jazdy, ale nie tylko. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi dwuletni pobyt w więzieniu. 

Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego Filipa. Zginął w tajemniczych okolicznościach

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: PiS cofnie polską gospodarkę ćwierć wieku
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE