Świętochłowice. Uszkodził rurę z gazem i wybiegł z budynku! O krok od tragedii

2021-07-06 7:35
Straż pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński

Świętochłowice. Pod koniec minionego tygodnia dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z bloków znajdujących się w mieście zaniepokojony mieszkaniec wyczuł woń gazu. - Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z prewencji - podaje KMP Świętochłowice. Okazało się, że rura gazowa znajdująca się w budynku została uszkodzona. Okazało się, że zniszczenia instalacji jest 35-letni lokator, który zaraz po wyrwaniu rury uciekł z budynku.

Rodzice trójki dzieci zginęli na zakręcie śmierci w Jamnicy

Jak podaje KMP w Świętochłowicach do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Policjanci dostali informację, że w jednym z budynków doszło do wycieku gazu. Na miejscu potwierdzono tę informację. Okazało się, że ktoś wyrwał rurę przy jednym z mieszkań na parterze. na miejsce przybyło 5 zastępów straży pożarnej. Mundurowi wraz z miejscowymi strażakami natychmiast przystąpili do ewakuacji wszystkich mieszkańców budynku. Łącznie ewakuowano 14 osób. Po odłączeniu gazu i prądu przewietrzono klatkę schodową.

Stróże prawa ustalili, że za tą sprawą stoi 35-letni lokator, który wyrwał rurkę z gazem, a następnie uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Chwilę później był on już w rękach mundurowych. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Świętochłowiczanin trafił do policyjnej celi - informuje policja.

Kiedy sytuacja została opanowana, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. Na szczęście nikomu nic się nie stało.35-latek usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu lokatorów oraz mienia. Na wniosek śledczych oraz prokuratora, chorzowski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE