Szaleńczy pościg CBŚP za handlarzami narkotyków. Wyrzucili pakunek przez okno!

i

Autor: Shutterstock Szaleńczy pościg CBŚP za handlarzami narkotyków. Wyrzucili pakunek przez okno!

Pościg

Szaleńczy pościg CBŚP za handlarzami narkotyków. Wyrzucili pakunek przez okno!

To były sceny jak z filmu. Gdy handlarze narkotyków spostrzegli funkcjonariuszy CBŚP, rzucili się do ucieczki ulicami gminy Psary w powiecie będzińskim. W trakcie ucieczki wyrzucili pakunek z narkotykami. Okazało się, że w hotelowym pokoju mają tego więcej. Prokuratura nie miała wątpliwości.

15 lipca Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Rejonowego w Będzinie akt oskarżenia przeciwko 3 obywatelom Armenii trudniącym się handlem narkotykami. Zatrzymanie podejrzanych wyglądało, jak sceny z filmu akcji, który rozegrał się w gminie Psary w powiecie będzińskim. 

Czytaj także: Zostawiła córki same na autostradzie A1! Braciszek niczego nie zauważył, bo... grał na smartfonie!

Mężczyźni wynajmowali pokój w hotelu na terenie gminy Psary. To właśnie tam uderzyli funkcjonariusze CBŚP z Katowic. Gdy podejrzani spostrzegli policjantów, rzucili się do ucieczki. Pościg trwał przez jakiś czas ulicami gminy Psary. W międzyczasie podejrzani wyrzucili z samochodu pakunek z narkotykami. 

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Katowic zatrzymali uciekinierów, a w pokoju hotelowym znaleźli m.in. dwie duże torby, a w nich foliowe worki z zawartością niemalże 10 kg marihuany.  

- Mężczyźni zostali oskarżeni o uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami marihuany, za co grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - informuje prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Przeczytaj koniecznie: Dramat dzieci w ośrodku opiekuńczym. Znęcano się nad nimi, był też bite

- Kierowcę samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed funkcjonariuszami prokurator dodatkowo oskarżył o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz o ucieczkę przed policyjnym pościgiem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje prokurator.

W trakcie postępowania śledczy zabezpieczyli, odnalezione w trakcie przeszukania pieniądze czyli w łącznej kwocie 8.800 złotych oraz 1.050 euro, w ramach zabezpieczenia majątkowego. Wszyscy podejrzani, zostali aresztowani tymczasowo.

Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?