Szpital w Cieszynie chce zawiesić działalność oddziału periatrycznego

i

Autor: Szpital Śląski w Cieszynie

Dramatyczna decyzja

Szpital Śląski w Cieszynie chce zawiesić działalność oddziału pediatrycznego

2022-12-01 9:46

Szpital Śląski wystąpił do wojewody śląskiego z prośbą o o zgodę na czasowe zawieszenie działalności leczniczej oddziału pediatrycznego. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy, którzy zapewniliby opiekę mały pacjentom.

Szpital Śląski w Cieszynie podjął trudną decyzję. Placówka wystąpiła do wojewody śląskiego o zgodę na czasowe zawieszenie działalności leczniczej oddziału pediatrycznego. Powodem jest brak lekarzy pediatrów, którzy mogliby przez całą dobę opiekować się małymi pacjentami. Zawiedzenie miałoby przypadać na okres od 1 stycznia do 31 marca przyszłego roku. Dyrektor Czesław Płygawko wskazał w komunikacie, że najbliższe szpitale, w których pacjenci mogliby znaleźć pomoc, to: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach.

To nie pierwszy raz, kiedy Szpital Śląski chce zawiesić działalność oddziału pediatrycznego. Podobnie było w okresie od 1 do 24 sierpnia 2021 roku.

Dzień wcześniaka na Oddziale Neonatologicznym w Zespole Szpitali Miejskich w Katowicach
Sonda
Czy uważasz, że w Polsce służba zdrowia działa sprawnie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany